درباره ما

راههای تماس با ما:
ایمیل: drzaban@gmail.com
شماره تلفن اداری:  88487845-021
شماره تلفن مدیریت: 09023792226
شماره فکس: 89775893

 

دکتر زبان کیست؟
من مسعود اکبری (دکتر زبان) متولد سال 1353 مدرس، محقق و نویسنده در حوزه آموزش زبان انگلیسی هستم و یادگیری انگلیسی را در سن ده سالگی با کتاب گرامری که پدرم از خارج از ایران برایم هدیه آورده بود آغاز کردم. هر چند کتاب گرامر منبع مناسب و جذابی برای شروع یادگیری به خصوص برای یک مبتدی به حساب نمی آید اما تصور آنکه با خواندن این کتاب من هم می توانم مانند بازیگران فیلم های زبان اصلی به انگلیسی صحبت کنم جرقه های انگیزه یادگیری انگلیسی را در من ایجاد کرد. همیشه تصور می‌کردم که پایه‌ام در زبان انگلیسی خوب است. این توهم برتری هم به این دلیل بود که از سن ده‌سالگی یادگیری انگلیسی را آغاز کرده بودم و با عشقی سوزان، دیوانه‌وار کتاب‌های لغت و گرامر انگلیسی را می‌خواندم. در طول دوران دبیرستان نیز همیشه در درس زبان جز بهترین‌های کلاس بودم. سال 1373 هم که در کنکور سراسری شرکت کردم 87 درصد زبان زدم- اما در دروس دیگر افتضاح بودم!

بعد سال 1383 به طور رسمی وارد بازار آموزش زبان انگلیسی شدم. هنگامی‌که برای مصاحبه به چند آموزشگاه زبان رفتم تازه متوجه عمق فاجعه شدم … تازیانه‌های سرد حقیقت چشمان مرا به‌سوی خود باز کرد- آری من در مصاحبه نمی‌توانستم خیلی خوب انگلیسی صحبت کنم و نتیجه خودتان حدس بزنید!

آخر چطور ممکن بود که من – مسعود- که بیشترین تفریح و سرگرمی‌ام خواندن انگلیسی بود و همیشه پیش دوستانم از تعداد لغاتی که می‌دانستم به خود می‌بالیدم (لغاتی که آن‌ها حتی یک‌بار هم در عمرشان نشنیده بودند!) حالا نمی‌توانستم به انگلیسی صحبت کنم؟

در آنجا انگار یک سطل آب سرد روی سرم ریخته شد… اما خب حالا می‌فهمم که چطور چنین چیزی برایم پیش آمد- و البته مطمئنم که این موضوع مشکل بزرگ شما نیز هست اگر نه، خواندن این متن را رها می‌ساختید و برایتان مهم نبود تا ببینید که چگونه موفق شدم این سد بتنی را بشکنم و به‌راحتی بتوانم انگلیسی صحبت کنم.

جدیدترین تالیفات و مجوزهای من

کتاب انگلیسی واقعی آمریکایی

101 کلید مکالمه آسان انگلیسی

تقدیرنامه دکتر زبان

چگونه ظرف یک سال توانستم به‌راحتی صحبت کنم؟
تلاش‌های بی‌وقفه من اما برای رسیدن به تسلط در صحبت کردن چندان هم بی‌نتیجه نماند و البته حاصل آن یادگیری درس‌هایی بسیار گران‌بها بود. آموختن این درس‌ها برایم خیلی گران تمام شد چرا که کسی نبود تا به من بیاموزد چگونه می‌توانم به انگلیسی مسلط صحبت کنم.

من نیز اصول رایج یادگیری زبان را الگوی خودم قرار داده بودم که به احتمال زیاد شما نیز با این اصول آشنا هستید مثل:

  • زیاد خواندن
  • گوش کردن فراوان
  • مطالعه گرامر
  • یادگیری لغات جدید
  • غرق ساختن خودم در انگلیسی …

دیکشنری‌ها و دفاتر مملو از لغت من
که هیچ‌وقت در مکالمات واقعی روزمره کاربرد نداشتند!

بخشی از تالیفات چاپ شده من
انتشارات گاج و کلاغ سفید

آری، اکنون می دانم که ماموریت من در زندگی کمک کردن به دیگران در حوزه آموزش زبان انگلیسی است. چون نمی خواهم افراد پول و وقت ارزشمند خود را بی جهت تلف کنند.

پس از سال‌ها سعی و خطا بالاخره رازهای مسلط صحبت کردن به انگلیسی را فهمیدم. رازهایی که بسیاری از متصدیان آموزش زبان نمی‌خواهند شما از آن‌ها آگاه شوید و با ترفندها گوناگون پول و وقت شما را هدر می‌دهند. زمانی که برای رسیدن به این هدف یعنی روان صحبت کردن به انگلیسی تلاش می‌کردم و همه تلاش‌هایم بی‌ثمر می‌ماند با خودم عهد بستم هرگاه به این راز پی ببرم، دیگران را در یافته‌هایم شریک کنم.