یادگیری یک زبان چه مدتی طول می کشد؟

یادگیری یک زبان کار دشواری است لیکن اگر فواید اقتصادی حاصل از  دانستن یک زبان را در جهان تجارت در نظر بگیرید ، هیچگاه بابت هزینه هایی که برای یادگیری آن زبان پرداخته اید احساس ندامت نخواهید کرد.

در یادگیری یک زبان پنج عامل نقش کلیدی ایفا می کنند. این عوامل عبارتند از: ۱- استعداد ۲- زمان صرف شده در یادگیری ۳- کیفیت مطالعه ۴- سن ۵- میزان دشواری آن زبان

 

حال شاید بپرسید کدام زبان نسبت به زمانی که برای یادگیری آن صرف می شود بیشترین بازدهی را دارد؟ پاسخ این سوال نیز بستگی به چهار عامل دارد: ۱- مکان زندگی ۲- همکاران ۳- کشوری که قصد سفر به آن را دارید و ۴- تعداد گویشوران آن زبان.

 

یادگیری زبانهای رومیایی

سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه در بیشتر نقاط جهان تکلم می شوند.زبان مندرین ( زبان رسمی چین) دارای بیشترین تعداد گویشور در جهان است که تقریبا همه آنها در چین ساکن بوده و همین امر کاربرد و استفاده از این زبان را در کشورهای مختلف با محدودیت روبرو ساخته است.

 

به طور کلی می توان گفت ساده ترین زبان برای انگلیسی زبانها زبانهایی هستند که به انگلیسی نزدیک  ترند. این زبانها عبارتند از: اسپانیایی، فرانسه، پرتغالی  و ایتالیایی. یادگیری هر کدام از این زبانها به طور تقریبی به ۶۰۰ ساعت آموزشی نیاز دارد. از طرفی  عربی، چینی، کره ای و ژاپنی دشوارترین زبانها  برای این گروه افراد محسوب می شوند و برای یادگرفتن هر کدام از این زبانها به طور میانگین به ۲۲۰۰ ساعت آموزشی  نیاز است والبته این این اختلاف فاحش صرفا بخاطر تفاوت عمده این دسته زبانها با زبان انگلیسی است.

 

دشوارترین زبانهای دنیا

دولت آمریکا زبانها را بر اساس میزان دشواری هر کدام برای فراگیران انگلیسی زبان به چهار دسته زیر تقسیم کرده است:

دسته اول: اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی و پرتغالی

دسته دوم: آلمانی،اندونزیایی

دسته سوم: عبری، روسی ، فارسی و تاگالوگ ( زبان رایج در فیلیپین)

دسته چهارم: عربی مدرن، چینی، کره ای و ژاپنی

 

زبانهای چینی و ژاپنی دارای هزاران الفبای منحصر به فرد هستند که حفظ کردن این تعداد حروف بسیار دشواراست. ذکر این نکته نیز لازم است که  در بعضی از زبانها یادگیری یکسری مهارتها نسبت به مهارتهای دیگر در همان زبان دشوارتر است. مثلا در زبان ژاپنی تسلط به مهارت اسپیکینگ از مهارتهای خواندن و نوشتن به مراتب ساده تر است.

 

نکته پایانی آنکه یادگیری یک‌ زبان به زمان و حوصله کافی نیاز دارد و متأسفانه نمی‌توان با سه ساعت کار به یک مترجم حرفه‌ای تبدیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

3 دیدگاه برای “یادگیری یک زبان چه مدتی طول می کشد؟

  1. واقعا از مشاوره هاتون استفاده می برم
    متشکر و ممنون از مطالب خوبتون

  2. من اول انگلیسی را تمرین کردم، ولش کردم رفتم ایتالیایی، اونم ول کردم رفتم فرانسوی، اونم دلمو زد و الان میخوام چینی بخونم که صد البته می دونم اینو زودتر از بقیه ول میکنم!!!!!!!!!!!!!!

  3. سلام…ممنونم از مطالب بسيار خوب و مفيدتون..و اينكه من خودم به زبان ژاپني خيلي علاقه دارم و در حال يادگيريش هم هستم و پله و پله دارم به جلو حركت مي كنم و بيشتر بهش علاقمند ميشم از نظر من كه اين زبان واقعا ساده هست شايد يكم پيچيده باشه…چون اگر بخوايم از يك ديدگاه ريز و ذره بيني به مفاهيم و درك مطالب و طرز نوشتاري اين زبان دقت و توجه كنيم شايد در اول سخت به نظر بيان…اما زبان ژاپني هم درست مثل زبان ماست چون فاعل اول و مفعول بعدش و فعل هم در اخر جمله قرار مي گيره كه بقيش هم ميشه قواعد نوشتاري و اصطلاحات و لغاتش….به نظر من نبايد زبان ها رو براي خودمون سخت جلوه بديم حتي اگر هم واقعا سخت باشن چون اگر فردي واقعا بخواد يادش بگيره و بهش علاقه داشته باشه خب مسلما عاشق هم كه هم كوره و هم كر…پس توجه اي به دشوار بودنش نمي كنه و فقط عشق بهش مي ورزه وادامه ميده و تكرار و تكرار مي كنه…و يادگيري زبان حتما بسته به استعداد نيست اگر منظور شما از استعداد ايجاد روش خلاقانه يا راحت براي يادگيري زبانه خب هركسي كه زبان رو دوست داشته باشه مسلما به هر نحوي مي تونه روشي براي يادگيري زبان به راحتي پيدا كنه حتي از خودش.اين رو حتي فردي كه به يازده زبان زنده ي دنيا مسلط بود تاييد مي كنه.باز هم مي گم واقعا ممنونم از مطالب بسيار خوبتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.