سخت ترین و آسان ترین زبانها کدامند؟ احتمالا تا بحال این سوال را از خود پرسیده اید. در این مقاله می پردازیم به تحقیقی که سرویس زبانهای خارجی وزارت امریکا در خصوص سخت ترین و آسان ترین زبانها انجام داده است تا به پاسخ این سوال برسیم. مبنای این تحقیق تعداد ساعاتی هستند که افراد انگلیسی زبان برای تسلط به یک زبان خارجی در دو  مهارت ریدینگ و اسپیکینگ به آن نیاز دارند. همانطوری که در تصویر می بینید، طبق تحقیقات، زبانها به سه گروه ساده، متوسط و دشوار تقسیم شده اند.  بر اساس این تحقیقات زبان عبری جزء زبانهای متوسط  محسوب شده است. بر اساس تحقیقاتی که بنده انجام داده م متوجه شدم که زبان فارسی جزء گروه دوم  یعنی زبانهای متوسط قرار می گیرد. و بنابراین ترجیح دادم زبان پرصلابت فارسی را جایگزین زبان عبری کنم که در این دسته بندی قرار گرفته است.

سخت ترین و آسان ترین زبانهای دنبا کدامند؟، دکتر زبان

11 پاسخ
  • دکتر زبان
   دکتر زبان says:

   دوست عزیز مشخصا مطالب اول مقاله را به دقت نخوانده اید. این تحقیق و طبقه بندی در مورد افرادی است که زبان مادری آنها انگلیسی است و می خواهند زبانهای دیگر را فرا بگیرند. مشخصا فردی که با زبان فرانسه آشنایی دارد می داند که یادگیری زبان فرانسه برای یک انگلیسی زبان به دلیل اشتراکات بسیار زیاد به مراتب بسیار ساده تر از زبان فارسی است. راستش بنده فرانسه بلد نیستم اما کارشناسان سرویس زبانهای خارجه وزارت آمریکا در این خصوص تحقیقات خود را کامل و جامع انجام داده اند.

   پاسخ دادن
  • احسان
   احسان says:

   نه داداش کلا پرتی از مرحله. اگر درست خونده بودی میفهمیدی این یک تحقیق از وزارت امور خارجه آمریکاست. یک چیزی نمی دونی نگی بهتره

   پاسخ دادن
  • فاطمه
   فاطمه says:

   اتفاقا کره ای زبان خیلی راحتیه برای منی که دارم کلاسشو میرم بنظرم از انگلیسی هم اسونتره
   خیلی زبان شیرینیه هرچی جلوتر میری دوس داری بیشتر یاد بگیری
   اما مثلا زبانی مثل فرانسه خیلی انرژی میخواد
   برای من یکی خیلی خسته کنندس یاد گیریه فرانسه
   ۲۸تا نه بیشتر از ۴۰ تا حروف داره اقا!

   پاسخ دادن
  • لیلا
   لیلا says:

   آقا سجاد عزیز شما که هنوز در دیکته زبان فارسی خودت مشکل داری چطور در مورد زبان انگلیسی ابراز نظر می کنی. به نظر من هرز نظر شماست که ظاهرا متوجه نیستی این یک سایت آموزش زبانه. خوب معلومه که فقط به درد کسانی می خوره که به دنبال یادگیری زبان هستند‌.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *