یادگیری زبان انگلیسی با ۷ روش فوق موثر استفاده از فن آوری

برنامه کاری روزانه تان به چه صورت است؟ اولین کاری که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می دهید چیست؟ بقیه روز را چگونه سپری می کنید؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر فن آوری از زندگی مان بیرون برود چگونه از حال دوستانمان با خبر خواهیم شد؟ و اینکه یادگیری یک زبان جدید در دنیای منهای فن آوری چگونه خواهد بود؟

 

حال بازمی گردیم به دنیای فعلی و سرشار از برکات فن آوری خودمان. امروزه هر فن آوری تازه ای که ظهور می کند، افراد فورا از آن در جهت یادگیری یک زبان جدید استفاده می کنند. فن آوری، شیوه انتقال اطلاعات را به شدت دگرگون ساخته  است.

 

دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی نه تنها نیاز به سفر به یک کشور انگلیسی زبان ندارید بلکه حتی لازم نیست از جای خود بلند شوید.

تنها کافی است از پشت کامپیوتر خود سایتهای آموزش زبان انگلیسی را جستجو کنید. دیگر با این همه امکانات توجهی برای یادگیری زبان دوم، سوم و حتی چهارم وجود ندارد.

همه منابع موجود در دنیای فن آوری منتظر شما هستند تا شما نیز به سرعت به جمع روزافزون افراد چند زبانه بپیوندید.

 

در اینجا به معرفی ۷ روش می پردازیم که سرعت یادگیری زبان انگلیسی را افزایش می دهند.

 

۱در بخش تنظیمات، زبان کامپیوتر یا گوشی خود را به انگلیسی تغییر دهید.

22-300x166
شما می توانید زبان کامپیوتر یا گوشی موبایل خود را به هر زبانی که بخواهید تغییر دهید. با این کار مجبور می شوید با سر و کله زدن با آن کلمات و عبارات آنها را یاد بگیرید و بعد از مدتی از اینکه چقدر خوب می توانید این کلمات و عبارات را متوجه شوید تعجب خواهید کرد.

 

۲برای یادگیری لغات از ترجمه فوری استفاده کنید.
با یک کلیک می توانید به راحتی معادل یک کلمه فارسی را به هر زبان که بخواهید بفهمید. در اینجا به چند نمونه از بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای چند زبان رایج اشاره می کنیم:
زبان فرانسه: French translation apps
زبان آلمانی: German dictionary apps
زبان ژاپنی: Japanese dictionary apps
زبان اسپانیایی: Spanish dictionary apps

 

۳چت ویدیوئی با افراد بومی زبان در هر ساعت از شبانه روز
با استفاده از Skype و Google hangouts می توانید در هر ساعت از شبانه روز با هر خارجی زبانی که تمایل به گفتگو با شما باشد صحبت کنید.

فاصله شما با این افراد تنها یک کلیک است. برای پیدا کردن یک فرد انگلیسی زبان کافی است سایتهای موجود در اینترنت سری بزنید. سایتهایی مثل:  italki , Craigslist ,Couchsurfing یا My Language Exchange

اگر یادگیری زبان های فرانسه، آلمانی یا اسپانیایی مد نظر شماست و به دنبال یک فرد بومی زبان می گردید و می توانید به سایتهای زیر مراجعه کنید:
زبان فرانسه:  Frenchlanguage exchange
زبان آلمانی: Germanlanguage exchange
زبان اسپانیایی: Spanishlanguage exchange

 

برای کسب نتیجه بهتر توصیه می کنم فردی را پیدا کنید که او هم به یادگیری زبان فارسی علاقه مند باشد. به این صورت هر دو شما از این رابطه سودمند منتفع خواهید شد.

 

۴رانندگی را به کلاس آموزش زبان تبدیل کنید.

41-300x175

تحقیقات نشان می دهد که افراد، بویژه در شهرهای پرجمعیتی مثل تهران زمان قابل توجهی را در اتومبیل  خود در ترافیک  روزانه تلف می کنند. این دقایق ارزشمند بخشهای مهم عمر ما هستند که به صندلی اتومبیل تکیه می زنیم و به رادیو یا موسیقی گوش می کنیم. حال چرا این ساعات را به ساعات یادگیری تبدیل نکنیم؟

 

به جای عصبانی شدن از دست دو راننده بی ملاحظه ای که با تصادف خود راه را بند آورده اند، بهتر است با فراغ بال به یادگیری زبان بپردازید. به پادکست انگلیسی، آهنگهای انگلیسی و دروس صوتی گوش کنید. بعد از مدتی وقتی کسی از شما بپرسد: “احمد کجا مکالمه انگلیسی رو یاد گرفتی؟” می توانید با خونسردی پاسخ دهید: “در خودرو پرایدم!!!” ( اندر مزایای پراید!!!)

 

۵سایت Youtube کانالی برای یادگیری زبان
social-media-cube-1024x922-300x270
You tube سایتی غنی از منابع گوناگون یادگیری زبان است. مطمئنا در این اقیانوس وسیع می توانید یک یا دو سایت را پیدا کنید که متناسب با سلیقه آموزش شما باشد. بعلاوه از طریق این سایت می توانید با لهجه های گوناگون نیز آشنا شوید.

 

در زیر گلچینی از بهترین های آموزش زبان را در یوتیوب معرفی می کنم:
زبان چینی: Chineselearners
زبان انگلیسی: Englishlearners
زبان فرانسه: Frenchlearners
زبان آلمانی: Germanlearners | German YouTube videos
زبان ژاپنی: Japanese learners
زبان اسپانیایی: Spanishlearners

 

۶دانش زبان خود را از طریق بازیهای مجهز به فن آوری آموزش زبان ارزیابی کنید.

در گذشته میزان دانش لغت خود را با فلش کارت می سنجیدیم اما امروزه بازی های متنوع وجود دارند که یادگیری زبان را بسیار متنوع و لذت بخش نموده اند. این بازی ها کاربران را با استفاده از انیمیشن های جذاب و موسیقی طراحی شده برای پاسخهای درست یا غلط بمباران کرده و مطالب را در ذهن کاربران حک می کنند.

 

۷به داستانهای انگلیسی ویژه کودکان گوش کنید.

امروزه داستانهای صوتی – تصویری فراوانی ویژه کودکان وجود دارد. اگر به جای شما باشم سعی می کنم برای یادگیری زبان از همان منابع استفاده کنم که بچه ها استفاده می کنند یعنی داستانهای انگلیسی .

 

یک کتاب داستان مصور انتخاب کنید اگر گوینده داستان قابل دیدن است به  دقت به حالات صورت او توجه کنید. از آنجائیکه این دسته  کتابها خاص کودکان طراحی می شوند از زبانی ساده و قابل فهم برخوردارند پس به راحتی می توانید متوجه کل داستان بشوید.

 

استفاده صحیح از فن‌آوری می‌تواند یادگیری زبان را به‌سرعت افزایش دهد. در هیچ برهه‌ای از تاریخ یادگیری زبان تا این حد سریع، ارزان و قابل‌دسترس نبوده است.

شما این شانس رادارید تا پدیده یادگیری زبان انگلیسی را تجربه کرده و در دوازده ماه به‌اندازه دوازده سال انگلیسی یاد بگیرید. بنابراین دیگر هیچ توجیه و بهانه‌ای از کسی پذیرفته نیست. منتظر چه هستید؟ بیایید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم!

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.