اگه تا قبل از موعد مهاجرت زبان انگلیسی را کامل یاد نگیریم چیکار کنیم؟

 

 

 

 

اگه تا قبل از موعد مهاجرت خود زبان انگلیسی رو کامل یاد نگیرید، می‌تونید از روش‌های زیر برای جبران این کمبود استفاده کنید:

 

1. دوره‌های فشرده زبان انگلیسی رو بگذرانید.

 

این دوره‌ها معمولاً در مدت‌زمان کوتاهی (مثلا دو هفته الی یک ماه) برگزار میشن و به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های زبان انگلیسی خودتون رو در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بهتر کنید.

 

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان با دوره های فشرده به عوامل مختلفی بستگی داره، از جمله:

 • سطح زبان فعلی شما:  هر چقدر سطح زبان انگلیسی شما پایین باشه، مدت زمان بیشتری برای یادگیری نیاز دارید.

 

 • هدف شما از یادگیری زبان:  اگه میخواید زبان انگلیسی رو برای اهداف خاصی مثل تحصیل، کار یا مهاجرت یاد بگیرید، ممکنه نیاز داشته باشید که مهارت‌های خاصی رو هم انجام بدید .

 

 • روش یادگیری شما:  روش یادگیری توی هر فردی متفاوته و فرق داره . بعضی از آدما به روش‌های یادگیری فعال مثل تمرین مکالمه یا گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی واکنش بهتری نسبت به  روش های یادگیری دیگه نشان میدن.

 

به طور کلی، دوره‌های فشرده زبان انگلیسی می تونه توی مدت زمان کوتاهی مهارت‌های زبان انگلیسی شما رو بهتر کنه . دوره‌های فشرده معمولاً توی مدت زمان دو هفته تا یک ماه برگزار میشن و به شما این امکان رو میدن تا ، هر روز چندین ساعت به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص بدید.

 

با این حال، مهمه که همیشه یادتون باشه که یادگیری زبان یه فرآیند مداومه ، حتی اگه توی دوره‌های فشرده هم شرکت کنید، باز هم باید بعد از تموم شدن دوره، به مطالعه و تمرین زبان انگلیسی ادامه بدیم تا مهارت‌های خودمون رو حفظ کنیم و اونها رو بهتر کنیم .

 

2. از کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

این کلاس‌ها به شما این امکان رو میده تا بر اساس نیازها و نقاط ضعف خودتون، آموزش ببینید.البته یادگیری توی کلاس های خصوصی به عواملی هم بستگی داره ، از جمله :

 

 • سطح زبان فعلی شما: اگه سطح زبان انگلیسی شما در حال حاضر پایین باشه، زمان بیشتری برای یادگیری نیاز دارید .

 

 • تعداد جلسات کلاس خصوصی در هفته: هر چقدر تعداد جلسات کلاس های خصوصی در هفته بیشتر باشن ، می تونید توی مدت زمان کوتاه تری پیشرفت کنید.

 

به طور کلی، کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی میتونن توی مدت زمان کوتاهی مهارت‌های زبان انگلیسی شما رو بهتر کنن. با این حال، بازم این موضوع قابل توجه است  که همیشه این موضوع رو یادتون باشه  که یادگیری زبان یه فرآیند مداومه، حتی اگه توی کلاس‌های خصوصی هم شرکت کنید، بازم باید بعد از تموم شدن کلاس‌ها، به مطالعه و تمرین زبان انگلیسی ادامه بدید تا مهارت‌های خودتون رو حفظ کنید و بهارش کنید .

 

حالا به چند تا نکته برای یادگیری زبان انگلیسی با کلاس های خصوصی بپردازیم :

 • با یک استاد باتجربه و ماهر کار کنید .

یه استاد خوب می تونه به شما کمک کنه تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، پیشرفت کنید.

 

 • روی مهارت‌های ضروریتون تمرکز کنید .

 

برای رسیدن به سطح پیشرفته، نیاز دارید تا مهارت‌های مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیداری خودتون رو در حد بالایی یادبگیرید .

 

 • از روش‌های یادگیری فعال استفاده کنید .

 

سعی کنید زبان انگلیسی رو به صورت فعال یاد بگیرید. برای مثال، به جای اینکه فقط کتاب بخونید، داستان‌های انگلیسی رو بلند بلند بخونید و صدای خودتون رو ضبط کنید.

 

 • از تکرار استفاده کنید .

 

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان جدید، تکرار است . سعی کنید هر روز یه زمانی رو به تکرار کلمات و عبارت های انگلیسی اختصاص بدید.

 

**  با تلاش و پشتکار، می تونید حتی توی کوتاه‌ترین زمان ممکن، زبان انگلیسی رو تا حد قابل قبولی یاد بگیرید و برای مهاجرتتون آماده بشید.

 

**  در مورد شرایط خاصتون  هم باید گفت که ، شما میتونید با یه مشاور زبان انگلیسی مشورت کنید تا با کمک اون  بهترین راهکار رو برای خودتون پیدا کنید .

 

3. با یک زبان‌آموز بومی صحبت کنید .

 

بهترین راه برای تمرین زبان انگلیسی و تقویت مهارت‌های مکالمه صحبت کردن با یه زبان آموز بومی است .

 

برای صحبت با بومی زبان‌ها، می تونید از سایت‌های مختلفی استفاده کنید .

 

دراینجا چند سایت محبوب برای صحبت با بومی زبان‌ها آورده شده که میتونید ازشون استفاده کنید و زبانتون رو تقویت کنید :

 • italki.com این سایت یه پلتفرم آنلاین برای ارتباط بین زبان‌آموزان و معلمان زبان است .  توی این سایت زبان ‌آموزان میتونن با معلمان بومی زبان، جلسه های مکالمه برقرار کنن.

 

 •  Hello Talk web این سایت یه شبکه اجتماعی برای زبان‌آموزان است  . توی این سایت   زبان‌آموزان می تونن با زبان‌آموز های دیگه  از سراسر جهان ارتباط برقرار کرده  و با همدیگه صحبت کنن.

 

 • Tandem : این سایت هم یه شبکه اجتماعی برای زبان‌آموزان است . توی این سایت هم مثل سایت بالا  زبان آموز ها می تونن با زبان‌آموزهای دیگه  از سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و با همدیگه صحبت کنن.

 

 • Verbling  : این سایت یه پلتفرم آنلاین برای ارتباط بین زبان‌آموزها و معلمان زبان است . توی این سایت زبان‌آموزها می تونن با معلمان بومی زبان، جلسه های مکالمه برقرار کنن.

 

این سایت‌ها مزایای مختلفی دارن . برای مثال، بعضی از این سایت‌ها به شما این امکان رو می دن تا با معلم های بومی زبان با قیمت‌های مختلف ارتباط برقرار کنید و بعضی دیگه به شما این امکان رو میدن تا با زبان آموز های دیگه از سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و با همدیگه صحبت کنید.

 

برای انتخاب بهترین سایت و برای صحبت کردن با بومی زبان‌ها، باید به نیازهای خودتون توجه کنید .

 

اگه  دنبال یه معلم بومی زبان هستید که به شما کمک کنه تا مهارت‌های مکالمتون رو تقویت کنید، میتونید از سایت‌هایی مثل italki یا Verbling استفاده کنید و یا  اگه  دنبال یه دوست زبان برای تمرین مکالمه هستید، می‌توانید از سایت‌هایی مثل Hello Talk یا Tandem استفاده کنید.

 

حالا به چندتا نکته درباره صحبت کردن با بومی زبان ها توی این سایت ها  بپردازیم :

 

 • در مورد خوتون و اهدافتون توضیح بدید .

 

به زبان‌آموز بومی بگید که اهل کجا هستید و از کجا با اون صحبت میکنید ، چی کار می‌کنید و چرا  دنبال صحبت کردن با یه زبان‌آموز بومی هستید.

 

 • در مورد علاقه‌مندی‌هایتون صحبت کنید .

 

صحبت کردن در مورد موضوع هایی که به اون ها علاقه دارید، باعث میشه که مکالمتون لذت‌بخش‌تر باشه.

 

 • از اشتباه کردن نترسید .

 همه زبان‌آموزهت توی اول راه اشتباه می کنن . مهم اینه که از اشتباه کردن نترسید و از اون به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید.

 

 • از زبان‌آموز بومی کمک بخواهید .

 

اگه چیزی رو متوجه نشدید یا توی استفاده کردن از یه عبارت یا کلمه تردید و شک دارید، از زبان‌آموز بومی کمک بخواهید.

 

* با تمرین و تکرار، میتونید به راحتی با بومی زبان‌ها صحبت کنید و مهارت‌های مکالمه خودتون رو تقویت کنید.

 

4. از منابع آموزشی آنلاین و آفلاین استفاده کنید.

این روزا منابع آموزشی زیادی به صورت های آنلاین و آفلاین ، برای یاد گرفتن زبان انگلیسی در دسترس هست که میتونید از اونها برای تقویت مهارت‌های خودتون استفاده کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.