داستان واقعی برادرم

اهل عمل هستید … یا فقط حرف زدن؟!

آیا می خواهید در 3 ماه به مکالمه با افراد انگلیسی زبان بپردازید؟

 

بدون نیاز به تمرینات خسته کننده گرامری شکل انگلیسی طبیعی و درست را 2 تا 3 برابر سریعتر یاد بگیرید!


داستان واقعی برادرم حمید در سفر پر هیجان صحبت کردن سلیس:


پاییز سال 1373 بود که برادرم حمید از طرف وزارت کار عازم کره جنوبی شد. حمید قبل از این سفر حتی یک کلمه کره ای هم بلد نبود، اما همواره در آرزوی سفر و آشنایی با افراد جدید بود. وقتی برادرم به کشور کره رسید متوجه شد که قادر به ایجاد ارتباط با مردم این کشور نیست و در نتیجه بسیار احساس تنهایی و سرخوردگی می کرد. پس از مدتی تصمیم گرفت که در کلاسهای آموزش زبان کره ای شرکت کند. اما او که همیشه در دوران مدرسه درس انگلیسی را با نمرات ناپلئونی پاس می کرد و حتی یکسال به خاطر این درس کلا مردود شده بود!!! 
و برای صحبت کردن هم از اعتماد به نفس کافی برخوردار نبود به سرعت دچار افسردگی شد.

 

حمید همیشه فکر می کرد که جزء آن دسته از افرادی است که هیچگاه استعداد یادگیری زبان را ندارد. و بالاخره پس از 4 ماه کلاس های زبان کره ای را هم رها کرد. و همواره از این موضوع شکایت داشت که اصلا متوجه صحبت های معلمش نمی شود و مدام موقع صحبت کردن دست و پای خود را گم می کند. روزها مثل برق و باد می گذشت و او می بایست برای مشکل خود راه حلی پیدا می کرد. پس تصمیم گرفت یادگیری زبان کره ای را به صورت خودآموز شروع کند. کتابهای فراوانی خرید، به مکالمات کره ای بر روی سی دی گوش می داد و هفته های زیادی را به نوشتن لغت بر روی فلش کارت اختصاص می داد و خلاصه هر آنچه فکر می کرد ممکن است به او کمکی کند را امتحان کرد. اما انگار هر چه بیشتر تلاش می کرد اوضاع بدتر می شد. هر چه که می خواند اصلا متوجه نمی شد. حتی قادر به فهمیدن تلفظ و لهجه مردم کره نمی شد و اصطلاحات و گویش هایی را که آنها در مکالماتشان به کار می بردند متوجه نمی شد.

 

خاطرم هست در یکی از نامه هایش برایم می گفت که هر موقع با کره ای ها برخورد می کنم فقط به حرفهایشان گوش می کنم و بعد برای آنکه وانمود کنم متوجه صحبت هایشان شده ام فقط سرم را تکان می دهم . آنها هم با لبخندی بر لب نگاهی عاقل اندر سفیه در من می اندازند. در آن لحظه آرزو می کنم همه دارایی ام را بدهم اما در عوض بتوانم مانند آنها به همین راحتی صحبت کنم.

 

حمید همیشه از مکالمه می ترسید و قبل از صحبت کردن ابتدا کلمات را در ذهن خود به دقت ترجمه می کرد. همیشه کلمات را اشتباه به کار می برد و آنها را به شکل غلط تلفظ می کرد. در نتیجه هیچکس از حرفهای او چیزی متوجه نمی شد. خلاصه آنکه همواره احساس خجالت و عصبانیت داشت. اما حالا که در کشوری دور از ایران زندگی می کرد ناچار بود هر طور شده آن زبان را یاد بگیرد. پس تصمیم گرفت که راز این کار را کشف کند …

 

نمونه اسپیکینگ حمید به زبان کُره ای


اولین و تنها عاملی که باعث می شود زبان آموزان برای روان صحبت کردن با مشکل رو به رو شوند…


حمید داستانش را اینگونه تعریف کرد: یک روز وقتی در حال قدم زدن در پارک بودم ناگهان فهمیدم که مشکل کار کجاست. نمی توانستم بفهمم که کره ای ها چرا اینقدر راحت و سریع متوجه صحبت های هم دیگر می شوند اما من نمی توانم. بعد هنگامی که برای تماشای بازی بچه ها در پارک ایستاده بودم ناگهان همه چیز برایم روشن شد. مشکل، من نبودم. من به این دلیل نمی توانستم لهجه کره ای ها را خوب بفهمم و خوب صحبت کنم چون داشتم با شیوه غلط به یادگیری زبان کره ای ادامه می دادم.

 

  • بچه ها همه چیز را به کره ای یاد می گرفتند اما من داشتم کره ای را از طریق زبان مادریم – فارسی – یاد می گرفتم و همیشه سعی می کردم قبل از صحبت کردن ترجمه جملات را به خودم آموزش بدهم.

 

  • بچه ها کلمات و گرامر را خود به خود از طریق مثالهای بصری و داستانهایی که مادرانشان برایشان تعریف می کردند یاد می گرفتند در حالیکه من سعی می کردم از طریق لیست های عریض و طویل گرامر، قوانین پیچیده و فلش کارت های ترجمه شده و نیز تمرینات خسته کننده به یادگیری لغات و گرامر بپردازم.

 

  • بچه ها لغات و اصطلاحات گفتاری و روزمره زبان کره ای را یاد می گرفتند اما من به خواندن و نوشتن زبان مودبانه و رسمی کره ای که در کتابها وجود داشت می پرداختم.

 

  • بچه ها گوش های خود را از طریق گوش کردن به افراد کره ای همراه با لهجه های مشکل آموزش می دادند و تلفظ را یاد می گرفتند اما من فقط به سی دی های صوتی گوش می کردم که خیلی آرام و شمرده صحبت می کردند.


بله آن روز، زندگی ام برای همیشه تغییر کرد. آنچه در مدت آن 5 دقیقه شاهدش بودم بیشتر از همه ساعاتی که برای یادگیری زبان کره ای تلاش کرده بودم برایم آموزش در برداشت.


آنچه برادرم کشف کرد این بود که مشکل اغلب زبان آموزان برای سلیس صحبت کردن در یک کلمه خلاصه می شود و آن عبارت است از: “شیوه یادگیری“.


آنچه حمید از سفر پر فراز و نشیب خود در مسیر یادگیری زبان کره ای برایم تعریف کرد شباهت بسیار زیادی به واقعیت هایی دارد که خود نیز در کتاب 4راز یادگیری زبان انگلیسی به آن اشاره کرده ام. و بر این اساس همواره خود را متعهد می دانم تا حقایق اثبات شده ای را که برای روان صحبت کردن به آنها رسیده ام در اختیار همه علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی قرار دهم…


شاید تا بحال داستانها و مطالب فراوانی را به صورت رایگان از سایتها و کانالهای مختلف دانلود کرده اید. سپس آنها را در انباری کامپیوتر خود ذخیره کرده اید به این امید که روزی آنها را مطالعه کنید و به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید. که البته در اغلب موارد آن روز هیچ گاه فرا نرسیده است. در اینجا می خواهم به شما بگویم چرا این روش ناکارآمد است.


برای یادگیری هر زبان نیازمند منبع، روش مطالعه، پیگیری، کارگاه عملی، برنامه ریزی و بسیاری موارد دیگر هستیم. دوره مکالمه آنلاین فرمول 1 فرصت بزرگی است که می توانید به طور اساسی مهارتهای لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ خود را تقویت کرده و در نتیجه مکالمه انگلیسی خود را متحول کنید.


امروزه یادگیری زبان انگلیسی بسیار ضروری است. افرادی که می توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند شغلهای خوب و نیز ارتقای شغلی را از آن خود کرده و در تغییر دنیا می توانند سهیم باشند.


برای سرمایه گذاری روی خود و آینده تان حتی یک دقیقه را هم تلف نکنید. هر روزی که تعلل کنید خود را از رسیدن به اهداف بزرگتان باز می دارید. با شرکت در دوره مکالمه آنلاین فرمول 1 از همین امروز یادگیری را شروع کنید.


ما نام این دوره کاربردی را دوره مکالمه فرمول 1 گذاشته ایم زیرا معتقدیم این دوره بر خلاف بسیاری از منابع موجود در بازار برای یادگیری نیست برای صحبت کردن است!


تنها کاری که برای رسیدن به اهداف خود باید انجام دهید این است که با استفاده از “سلاح سری” برخی از بهترین دانشجویان من شیوه صحیح یادگیری را بیاموزید…

نظر برخی از شرکت کنندگان دوره مکالمه آنلاین فرمول 1

4 دیدگاه برای “داستان واقعی برادرم

  1. سلام بنده مدتها به اغلب کلاسهایی زبان رفتم تعداد انبوهی سی دی و دی وی دی تهیه کردم اوایل خیلی ذوق و شوق به خرج مدادم ولی وسط کار از روش تدریس زده. می شدم این اواخر فهمیدم که کارم کلا اشتباه بود تازگیها فیلم و اخبار زبان اصلی تماشا میکنم و از روش سایه استفاده میکنم حالا هم با صفحه تلگرام شما آشنا شدم نمودند چکار کنم ایکاش یک هموطن کمکم میکرد این آرزوی دیرینه ام تحقق پیدا میکرد و ایکاش این جملات را به انگلیسی مینوشتم و میخواندم واقعا آقای دکتر احتیاج به کمک دارم

  2. باسلام و عرض ادب خدمت شما و..دکترزبان ازشما خیلی ممنون هستم. ..این ۷ درس ارسالیتون کمکی به من شدکه از گم و گیجی مکالمه و چگونگی یادگیری زبان رها بشم ..یه دنیا سپاس و قدردان شما و اموزه هاتون و سایت پربارتون ام …به امید روزافزون اساتید دلسوز و مجرب ..

    1. ممنون سارا جان از لطف و پشتگرمیت. امیدوارم همشه موفق باشی

  3. I thinks all students should write their opinions in English and speak English too.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.