چگونه یادگیری زبان را به جهنم تبدیل کنیم؟

در مقاله امروز به معرفی ۷ روش می پردازم که استفاده از آنها می تواند یادگیری زبان را به جهنم تبدیل کند.

 

۱. معنی تک تک کلمات را در دیکشنری جستجو کنید.

چگونه یادگیری زبان را به جهنم تبدیل کنیم؟

به هر کلمه یا اصطلاح جدیدی بر می خورید سعی کنید بلافاصله معنی آن را در دیکشنری پیدا کنید و هرگز سعی نکنید به خودتان زحمت داده و معنی آن کلمه را از روی متن حدس بزنید.

 

هرگز به خودتان زحمت ندهیدکه فقط معنای کلمات کلیدی متن را پیدا کنید. در عوض معنی تک تک کلمات را در دیکشنری جستجو کنید و مطمئن شوید که خواندن یک صفحه حداقل نیم ساعت از وقت شما را تلف کند.

 

۲. لیست کلمه به کلمه مکالمات را حفظ کنید.
همه می دانند که حفظ کردن مطالب با تکرار زیاد نتیجه بخش است. باید کلمه به کلمه یک متن را حفظ کنید تا صحبت کردن تان با یک فرد بومی زبان کاملا طبیعی به نظر برسد.

 

همچنین سعی کنید هر روز لیستی بالا بلند از کلمات بی فایده و بدون متن را حفظ کنید. مثلا اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید استفاده از کلماتی مانند:
(tendentious, propitious, jocose, coruscating, antediluvian) در مکالمه با بومی زبانها حسابی آنها را شوکه خواهد کرد.

 

۳. صبر کنید تا انگلیسی تان کامل شود و بعد از آن بدون اشتباه صحبت کردن را آغاز کنید.
تا ۱۰۰ درصد مطمئن نشده اید که انگلیسی را بدون نقص صحبت می کنید هرگز با افراد بومی زبان صحبت نکنید در غیر اینصورت قطعا از خجالت خواهید مرد.

 

آخر می دانید که اگر هنگام صحبت با بومی زبانها کمترین اشتباهی بکنید همه آنها به طور دسته جمعی به شما خواهند خندید. بنابراین باید خودتان را در میان انبوهی از کتاب در یک اتاق حبس کنید. زیرا این تنها راهی است که می توانید با بکار گیری آن انگلیسی را روان صحبت کنید.

 

۴. همواره به خود یادآوری کنید که یادگیری یک زبان تا چه حد دشوار و خسته کننده است.
تماشای فیلم، خواندن مقالات و گوش کردن به آهنگهای انگلیسی را مطلقا فراموش کنید. همه می دانند که یادگیری یک زبان فرایندی بسیار دردآور و ترسناک است.

 

استفاده از مطالب جالبی مثل فیلم، آهنگ و یادگیری در مورد فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان را هم فراموش کنید. یادگیری یک زبان باید خسته کننده و سخت باشد و نباید فراتر از سبک کتابهای آموزشی دهه ۱۹۵۰ باشد.

 

۵. سعی کنید تک تک قواعد دستور زبان را یاد بگیرید.
حتما تا اینجا حدس زده اید که خواندن کتابهای قطور گرامری تنها راه ممکن برای تسلط به یک زبان است. سعی نکنید که قواعد دستوری را با گوش کردن به نحوه صحبت افراد در مکالمات واقعی یاد بگیرید.

 

۶. هدفتان فقط پاس کردن آزمونهای ترم و میان ترم باشد نه چیز دیگر.
3
هیچگاه زبان را برای خود زبان یا حتی برای مواردی مثل سفر و دوست یابی فرا نگیرید. هدفتان فقط گرفتن نمرات عالی در آزمونهای ترم و میان ترم باشد زیرا با این نمرات می توانید حسابی همه را تحت تاثیر قرار دهید. در واقع می دانیم که آزمون های ترم و میان ترم معمولا دانش گرامری شما را ارزیابی می کنند و همانطور که در بالا گفتیم تسلط به تک تک قواعد گرامری امری است اجتناب ناپذیر.

 

۷. هرگز شیوه های مختلف یادگیری را امتحان نکنید.
اگر احساس می کنید که طی سه سال گذشته فقط از یک شیوه آموزشی استفاده کرده اید و  پیشرفت چشمگیری نداشته اید، تحت هیچ شرایطی شیوه دیگری را امتحان نکنید. به مطالعه با همان شیوه یادگیری را با جدیت بیشتر و صرف زمان بیشتری ادامه دهید.

 

باز هم بگویم؟!

امیدوارم این چند پیشنهاد کوتاه و شیرین به شما کمک کند تا به اهدافتان برسید. هر چند فکر می کنم باید موارد دیگری نیز وجود داشته باشد.

 

لطفا روشهای پیشنهادی خود را در همین صفحه در بخش دیدگاه برای دیگر دوستداران یادگیری زبان بنویسید تا آنها نیز بتوانند یادگیری زبان را برای خود به جهنم تبدیل کنند!!!

لطفا تجربیات خود را برای ما در همین صفحه بنویسید. 🙂
منتظر شنیدن نظرات شما عزیزان هستم!

یک دیدگاه برای “چگونه یادگیری زبان را به جهنم تبدیل کنیم؟

  1. نکات خوبی بودند ممنون D:
    البته نمره گرفتن برای آزمون ترمو که باید همه انجام بدن!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.