تنها نکته مهم برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر بخواهیم برای یادگیری انگلیسی فقط روی یک چیز تمرکز کنیم آن مورد کدام است؟ چگونه می توانیم بیاندیشم و در زبان انگلیسی قدرتمند شویم؟

 

اخیرا کتابی خواندم تحت عنوان “The One Thing” نوشته گری کلر و جی پاپاسان. این دو نفر در زمینه املاک فعالیت می کنند و بسیار موفق هستند و تا به حال کتاب های زیادی نوشته اند. خلاصه این کتاب این است که برای موفق شدن فقط روی یک چیز تمرکز کنید. در این کتاب راهکارهایی ارائه می شود تا بدانیم روی چه چیزی باید تمرکز کنیم و چطور تمرکز خود را از دست ندهیم.

the one thing
اولین درسی که در این کتاب یاد می گیریم این است که بزرگ فکر کنیم. زیرا اگر اینگونه فکر نکنیم موقعیت های زیادی را از دست خواهیم داد. دومین درسی که در این کتاب ارائه می شود بر اساس جمله ای از مارک تواین است که می گوید: “راز جلو زدن از دیگران این است که شروع کنید. و راز شروع کردن این است که کارهای بزرگ را به بخش های کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید آنگاه با اولین بخش شروع کنید.

 

” بنابراین سوال اصلی در این کتاب این است که: تنها کاری که می توانم انجام دهم چیست؟ کاری که با انجام آن انجام کارهای دیگر آسان و غیر ضروری شود؟”

 

آخرین درسی که از این کتاب یاد می گیریم این است که هرج و مرج و به هم ریختگی را بپذیریم. باید اعتماد و ایمان خود را حفظ کنید و بپذیرید که اگر روی ضروری ترین موارد تمرکز کنید بقیه آشوب های زندگی به مراتب آسان تر خواهد شد.

 

پس نباید به خاطر ترس از مشکلات و هرج و مرج های دیگر از تمرکز و انجام کارهای فوری بترسیم. به طور کلی ۴ مرحله زیر را باید انجام دهید:
۱. به آینده خود فکر کنید و آینده دلخواه خود را در ۵ یا ۱۰ سال آینده تصور کنید.

۲. پروسه رسیدن به این نقطه را به وضوح تصور کنید. ببینید برای رسیدن به این هدف چه عادت ها و مهارت هایی را باید فرا بگیرید.

۳. هر روز از خودتان این سوال مهم را بپرسید: امروز تنها کاری که می توانم انجام دهم تا همه چیز آسان تر شود چیست؟

۴. به ایده های بزرگ خود اعتماد کنید. ایمان داشته باشید که با انجام کارهای درست به اهداف خود خواهید رسید و هیچ مانعی نمی تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد. یاد بگیرید کارها را به دیگران واگذار کنید. الویت بندی کنید و به این مسیر ایمان داشته باشید و هرگز تردید نکنید.

 

بیاندیشید و در انگلیسی قدرتمند شوید.
ناپلئون هیل نویسنده معروف کتاب بیاندیشید و ثروت مند شوید گزارشگر ماهری بود. او حدودا ۱۰۰ سال پیش با بیش از ۵۰۰ فرد موفق در خصوص راز موفقیتشان مصاحبه کرد و حاصل این مصاحبه کتابی است که امروزه نیز جزو پر فروش ترین کتاب های دنیاست.

think and grow rich

ناپلئون هیل برای ثروتمند شدن و نیز موفقیت در زندگی فردی یک دستور العمل شش مرحله ای ارائه می دهد. من این دستورالعمل ها را مرتبط با یادگیری زبان ساخته ام که در ادامه به توضیح آن ها می پردازم.

 

قدم اول: خواسته های خود را دقیقا مشخص کنید. آیا می خواهید پولدار شوید؟ مقدار این پول دقیقا چقدر است؟

 

قدم دوم: مشخص کنید که در ازای این پول می خواهید دقیقا چه چیزی بدهید. از زمان خود هزینه می کنید؟ از خوشی های زودگذر چشم می پوشید؟ یادتان باشد هیچ چیزی رایگان نیست. هر چند خیلی افراد سعی می کنند که یک شبه راه صد ساله را طی کنند.

 

قدم سوم: زمان دقیق را برای رسیدن به خواسته خود مشخص کنید. به این ترتیب خود را محدود به آن بازه زمانی کرده و دقیقا روی موارد ضروری تمرکز می کنید. یادتان باشد هر کاری در همان بازه زمانی که برای آن مشخص می کنیم به اتمام می رسد. مثلا یک هفته، یک ماه، یک سال یا … . برای مشخص کردن بازه زمانی واقع بین عمل کنید. نه بیش از حد بازه زمانی را کم و نه بیش از حد زیاد در نظر بگیرید.

 

قدم چهارم: برای رسیدن به هدفتان یک برنامه طراحی کنید و سریعا شروع به کار کنید. هیچگاه منتظر شرایط و زمان ایده آل نشوید زیرا هرگز فرا نخواهد رسید. با گام های کوچک شروع کنید.

 

قدم پنجم: همه موارد بالا را روی کاغذ بنویسید.

 

قدم ششم: هر روز قبل از خواب و بلافاصله پس از بیدار شدن نوشته خود را با صدای بلند بخوانید. زیرا باید به خودتان یادآور شوید که دقیقا به دنبال چه هستید.

 

و اما این شش گام کاربردی را برای یادگیری زبان به این صورت به کار بگیرید:
قدم اول: دقیقا مشخص کنید که می خواهید در زبان انگلیسی به چه هدفی برسید. گفتن این که می خواهم انگلیسی را خوب یاد بگیرم کافی نیست. باید دقیقا مشخص کنید که می خواهید دقیقا در چه موقعیتی با اعتماد به نفس به انگلیسی صحبت کنید. در محل کار، دانشگاه، یا سفر.

 

قدم دوم: در ازای این هدف حاضرید چه فداکاری انجام دهید؟ آیا حاضرید از برخی از فعالیت های خاص خود بگذرید و آن زمان را صرف یادگیری انگلیسی کنید؟ آیا حاضرید ترس از صحبت کردن را کنار بگذارید؟ باید از منطقه امن خود خارج شوید تا پیشرفت کنید.

 

قدم سوم: برای خود محدودیت زمانی مشخص کنید. دقیقا تا چه زمانی باید به هدف خود برسید؟ البته یادتان باشد این بازه زمانی نباید بیش از حد کوتاه یا طولانی باشد. حداقل چند ماه برای رسیدن به این هدف در نظر بگیرید زیرا یادگیری زبان یک شبه اتفاق نمی افتد.

 

مرحله چهارم: این مرحله دشوارترین مرحله است. در این مرحله باید یک برنامه طراحی کنید و بلافاصله با گام های کوچک شروع کنید.  شاید بخواهید یک مدرس حرفه ای، کلاس مناسب، یا دوره مکالمه آنلاین یا هر منبع دیگری را پیدا کنید. کسی را پیدا کنید که در صورت نیاز به شما کمک کند.

 

قدم پنجم: همه موارد بالا را دقیق و خوانا روی یک برگه بنویسید.

 

و بلاخره قدم ششم: هر روز قبل از خواب و بلافاصله پس از بیدار شدن نوشته خود را با صدای بلند بخوانید. زیرا باید به خودتان یادآور شوید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را با کاربران ما به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه برای “تنها نکته مهم برای یادگیری زبان انگلیسی

 1. سلام استاد.
  دست گلتون بابت مقاله ای به این زیبایی درد نکنه.
  ترجمه کتاب دوم رو پیدا کردم ولی فکر کنم کتاب اول “The One Thing” همچنان ترجمه نشده است. درست عرض می کنم خدمتتان؟
  از شما متشکر و سپاسگزارم.

  1. درود بر شما و سپاس بابت حضورتان
   تا جایی که بنده اطلاع دارم کتاب the one thing ترجمه نشده است.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.