روشهای فکر کردن به انگلیسی

چرا فکر کردن به انگلیسی اهمیت دارد؟ آیا موقع صحبت کردن دائما فکر می کنید؟ و نمی توانید به همان سرعت که صحبت می کنید فکر کنید؟ شاید هم می خواهید ایده ای را ابراز کنید اما همیشه برای یافتن کلمه و عبارت مناسب با مشکل مواجه هستید؟

 

هر چه سطح شما در انگلیسی مبتدی تر باشد این وقفه بیشتر است.  برای این که این مشکل را حل کنید باید بتوانید به انگلیسی فکر کنید.

 

ابتدا ببینیم چرا فکر کردن به انگلیسی مهم است. اول این که فکر کردن به انگلیسی مهارتی است که نیاز به تمرین دارد و فقط با تمرین سخت به دست می آید. پس نمی توانید انتظار نداشته باشید که بدون هیچ تمرینی از فردا شروع کنید به انگلیسی فکر کنید. زیرا سال های سال عادت کرده اید که به فارسی فکر کنید.

 

هر چه سریع تر بتوانید ایده ای که به ذهنتان می رسد را ابراز کنید می توانید سریع تر و روان تر صحبت کنید. برای فکر کردن به انگلیسی بسیار مهم است که دائما به مغز خود ورودی هایی را بدهید که در انگلیسی واقعی از آن استفاده می شوند. منظور از ورودی یعنی لیسنینگ و ریدینگ. مثل پادکست ها، ویدئو، مجموعه سریال فرندز، آهنگ، داستان و …

 

در انگلیسی هزاران موضوع مختلف وجود دارد که می توانید در مورد آن ها صحبت کنید. بخشی از یادگیری انگلیسی این است که بتوانید در مورد هر موضوعی که می خواهید به راحتی صحبت کنید. یک روش موثر برای این که بتوانید در مورد یک موضوع هم فکر کنید و هم به راحتی صحبت کنید این است که روی موضوعات کوچک متمرکز شوید و آن ها را به طور عمیق یاد بگیرید.

مثلا اگر شغل شما حسابداری است باید تمام وقت خود را به مدت چند هفته روی یادگیری لغات و اصطلاحات مربوط به شاخه حسابداری صرف کنید و با افرادی که در این زمینه تبحر دارند به انگلیسی صحبت کنید.

 

همچنین گوش کردن و خواندن در خصوص مطالب مربوط به حسابداری به شما کمک می کند تا برای صحبت کردن در این موضوع به تسلط برسید. پس باید برای مسلط شدن به موضوعات مختلف قدم به قدم جلو بروید.

 

یک موضوع خاص را انتخاب کنید. عمیقا آن را یاد بگیرید. مطالبی جذاب در مورد آن موضوع بخوانید و گوش کنید. با یک فرد به تمرین اسپیکینگ بپردازید. و بلاخره دائما مرور کنید.

یکی دیگر از روش های ارزان و راحت برای فکر کردن به انگلیسی این است که در ذهن خود به این کار بپردازید. یعنی یک مکالمه خیالی بسازید. به هیچ وجه نگران اشتباهات گرامری نیز نباشید. نکته مهمی که باید بدانید این است که هر چه زمان بیشتری صرف ریدینگ و لیسنینگ کنید سریعتر می توانید به انگلیسی مسلط شوید. برای آنکه بتوانید به انگلیسی فکر کنید راهکارهای زیر را پیشنهاد می کنم:

 

  • با قدمهای کوچک شروع کنید.  می توانید با لغاتی که می دانید شروع کنید و جملات ساده ای بسازید مثل:

 “I want an apple for breakfast”

 “Should I go to the store today?”

  • آهسته شروع کنید. عجله نکنید. با خودتان به آهستگی شروع به صحبت کنید. می توانید با یک جمله کوتاه شروع کنید و آن جمله را به مدت چند دقیقه پشت سر هم تکرار کنید. یک مدیتیشن کوتاه حفظ کنید – جملات مثبت را چندین بار با خود تکرار کنید و هنگام تکرار آنها به معنیشان خوب توجه کنید.

 

 I improve every day.

  I learn every day.

  I have good intentions and should therefore always be confident in my words and my actions.

  I will not compare myself  to anyone except the person I was yesterday.

  Today is a great day to make mistakes!

  • یک آهنگ یاد بگیرید.  به خاطر سپاری اشعار آهنگها به دلیل ریتم و ملودی آن بسیار ساده است. همیشه یک آهنگ را با خودتان زمزمه کنید یا به آن فکر کنید. هر جا امکانش بود از کلمات و اصطلاحات به کار رفته در آن آهنگ استفاده کنید. از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.اگر می خواهید معنی یک کلمه را پیدا کنید هیچگاه از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده نکنید. اگر یادگیری کلمات جدید را با تعاریف و مثال های انگلیسی آغاز کنید می توانید سریعتر به انگلیسی فکر کنید. برای پیدا کردن لیست کاملی از بهترین دیکشنری های موجود به مقاله “۶۶ دیکشنری آنلاین برای ۲۵ زبان” به سایت دکتر زبان مراجعه کنید. یا همین عنوان را به راحتی در گوگل سرچ کنید.

 

  • کمال گرا نباشید.اشتباه کردن هیچ ایرادی ندارد. حتی اگر اشتباه کنید کسی متوجه نخواهد شد زیرا شما دارید در ذهنتان فکر می کنید.

به شناسایی اشیا بپردازید لیستی از اشیا پیرامون خود را تهیه کنید. وسایل روی میز، بخشهای مختلف اتومبیل و دوچرخه، وسایل آشپزخانه و … سعی کنید آنها را در ذهن خود به انگلیسی نامگذاری کنید.

 

  • برنامه ریزی کنید.به انگلیسی برای آینده، روز کاری یا یک سفر، برنامه ریزی کنید.

روشهای فکر کردن به انگلیسی

  • داستان بسازید. – با یک داستان کوتاه که می خواهید برای یک بچه تعریف کنید شروع کنید. بعد متوجه خواهید شد که با کلمات انگلیسی که می دانید چقدر می توانید آن داستان را بسط بدهید.

 

  • مکالمه بسازید. – مکالماتی خیالی با افرادی که به آنها علاقه دارید بسازید. موضوع این مکالمات می تواند صحبت هایی باشد که دوست دارید به این افراد بگویید.

 

  • چیزهایی را که نمی دانید مشخص کنید و برایشان پاسخ مناسب پیدا کنید. – هر جا در مورد یک نکته گرامری یا لغت و اصطلاح مطمئن نیستید آن را یادداشت کنید و سپس پاسخ آن را پیدا کنید. برای این منظور می توانید از دوستانتان کمک بگیرید یا در اینترنت جستجو کنید.

 

  • تصویرسازی کنید.  ذهن ما یک ماشین قدرتمند تصویر سازی است. به کلمات و عبارات و تصاویر مربوط به آنها فکر کنید. می توانید اشیا را در ذهن خود تعریف کنید یا دیکته یک اصطلاح را مانند یک کتاب در ذهن خود تصور کنید. جملات بی ربط ببافید.حتی اگر جملاتی که به انگلیسی به آنها فکر می کنید معنی دار هم نباشد ایرادی ندارد زیرا بعضی اوقات در فارسی نیز همین کار را انجام می دهیم. مهمترین نکته این است که از کلمات انگلیسی استفاده کنید.بنابراین سعی کنید یک شعر بی ربط و عجیب و غریب به انگلیسی در ذهن خود بسازید. و آزادانه به هر چه می خواهید به انگلیسی فکر کنید. هر چه عجیب و غریب تر بهتر!

روشهای فکر کردن به انگلیسی

  • نوشتن آزاد را تمرین کنید.  منظور از نوشتن آزاد این است که آزادانه افکار خود را روی کاغذ یا صفحه لپ تاپ بیاورید. هر چه به ذهنتان می آید به انگلیسی بنویسید. برای این کار زمان مشخص کنید. ابتدا با ۱۰ دقیقه شروع کنید و سپس هر بار کمی به آن اضافه کنید. تا اتمام زمان مشخص شده توقف نکنید و ادامه دهید.

امیدوارم مطالب موجود در این مقاله به شما کمک کند تا سریع تر بتوانید بیشتر از یک زبان یاد بگیرید. لطفا پیشنهادات خود را در زمینه فکر کردن به انگلیسی در همین جا برای ما و خوانندگان عزیزمان درج کنید.

2 دیدگاه برای “روشهای فکر کردن به انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.