10 اصل یادگیری زبان

سلام به شما خوانندگان عزیز سایت دکتر زبان!

 

در این مقاله به معرفی ۱۰ اصل می‌پردازیم که بسیاری از زبان آموزان برای یادگیری بهتر زبان از این اصول استفاده می‌کنند. قطعاً به‌کارگیری این ۱۰ اصل می‌تواند برای بسیاری از شما عزیزان مؤثر باشد.

توصیه می کنم تا جایی که نیاز است این ده اصل را بارها و بارها بخوانید. حتی توصیه می‌کنم این اصول را کپی کنید و آن‌ها را در اتاق خود جایی نزدیک خودتان قرار دهید.

راستش دلم می‌خواهد با پیشنهاد‌ها ی شما عزیزان به تعداد این اصول اضافه کنم. بنابراین اگر فکر می‌کنید شما هم پیشنهاد بهتری دارید لطفاً آن را در پایین همین صفحه برای ما ارسال کنید تا در یادگیری هر چه بهتر زبان به دیگران نیز کمک کنیم. منتظر نظرات شما عزیزان هستم. از خواندن این مقاله لذت ببرید…

 

۱. هر فردی با استفاده از ذهنیت درست، نگرش و روش درست می‌تواند در یادگیری هر زبانی موفق شود.

 

۲. برای یادگیری یک زبان باید آرام و خونسرد باشید. استرس مانع از جذب و یادآوری مؤثر اطلاعات توسط مغز می‌شود.

 

۳. شما می‌توانید به زبانی که در حال یادگیری آن هستید صحبت کنید. وقتی صحبت می‌کنید دارای اعتماد به نفس هستید و می‌دانید که در حال پیشرفت هستید. ارزیابی میزان پیشرفت خود به شما اعتماد و نیز رضایت بیشتری می‌بخشد.

 

۴. اشتباهات، فرصت‌های بی‌نظیر یادگیری هستند. بزرگ‌ترین اشتباهی که هنگام یادگیری یک زبان می‌کنیم این است که با ترس از اشتباه کردن زندگی می‌کنیم.

 

۵. یادگیری یک زبان به تجربه خوشایند نیاز دارد. با لذت بردن از یادگیری، مغز و به تبع آن حافظه شما خیلی بهتر کار می‌کند و در نتیجه در نگهداری اطلاعات مؤثرتر عمل می‌کند.

 

۶. برای صحبت کردن روان به هر زبانی ۵۰% اعتماد به نفس و ۵۰%  نگرش و انگیزه فرد نقش دارند. نداشتن اعتماد به نفس یکی از دلایل عمده‌ای است که باعث می‌شود افراد هنگام صحبت کردن با این همه مشکل مواجه شوند.

 

۷. اگر می‌خواهید صحبت کردنتان روان باشد باید خود را آزاد بگذارید و هنگام صحبت کردن فکر نکنید. هر چه بیشتر هنگام صحبت کردن به گرامر و قوانین صحبت کردن فکر کنید صحبت کردنتان به همان اندازه کندتر خواهد شد. وقتی قوانین را آموختید باید یاد بگیرید که آنها را فراموش کنید و به آنها فکر نکنید.

 

۸. از هر چیزی که در زبان مادری خود از آن لذت می‌برید می‌توانید همان ها را برای یادگیری یک زبان مورداستفاده قرار دهید. مثلاً کتاب خواندن، خواندن مقالات، انجام بازی‌های کامپیوتری، دیدار دوستان، گوش کردن به موسیقی و … یادگیری یک زبان نباید یک تکلیف باشد بلکه باید پروسه‌ای خوشایند برای رسیدن به یک هدف باشد. البته همیشه یادتان باشد که رسیدن به یک هدف نیازمند زمان و تلاش فراوان است!

 

۹. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که لذت بردن از یادگیری یک زبان هنگامی حاصل می‌شود که مطالبی را برای یادگیری انتخاب کنید که مناسب با سطح شما باشند. اگر مطالبی که با آن‌ها به یادگیری می‌پردازید از سطح شما خیلی بالاتر باشند درنتیجه علاقه و اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد. اگر مطالب برایتان خیلی دشوار است باید آن را با یک مطلب ساده‌تر جایگزین کنید.

 

۱۰. اگر می‌خواهید به یک زبان خارجی به راحتی صحبت کنید، باید سه کار انجام دهید: به آن زبان صحبت کنید! صحبت کنید! صحبت کنید!

 

تکرار و تمرین بالاخره نتیجه خواهد داد و اگر حداکثر سعی خود را به کار بگیرید قطعا صحبت کردن شما به سرعت پیشرفت خواهد کرد. می‌توانید در تمام ساعات شبانه‌روز با خودتان صحبت کنید!

با استفاده از یک زبان و اشتیاق به ایجاد ارتباط برای انتقال پیامهای مختلف، کلمات نیز به طور غیرقابل باوری در ذهن شما حک خواهد شد.

 

3 دیدگاه برای “10 اصل یادگیری زبان

  1. با سلام و تشکر از مقاله انگیزشی شما، بنده به دلیل مشغولیت تحصیلی مدتی است کمتر به آموزش زبان می پردازم که امیدوارم به زودی دوباره بصورت جدی ادامه دهم

  2. I am living in usa for 11 years but still l have truble in compleced conversation.i think the main reason is lack of self confience..
    Regards
    Susan

  3. Hi i like this chanel i know i must practice more and more thanks for your time and energy that you spend for us! With best regards simin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.