8 کتاب فوق‌العاده که حتماً باید بخوانید!

مطالعه کتاب‌های انگلیسی پنجره ذهن را به دنیایی باشکوه می‌گشاید و شما را به سطح جدیدی از یادگیری زبان انگلیسی سوق می‌دهد. هر چند این روش کند و آهسته به نظر می‌رسد لیکن بسیار تأثیرگذار است.

 

مطالعه کتاب‌هایی که بر اساس داستان آن‌ها فیلم‌های معروفی ساخته‌شده‌اند نیز به شما کمک می‌کند تا سریع تر از همیشه انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

محاسن مطالعه کتاب‌های انگلیسی
هر چه بیشتر بخوانید، بیشتر می‌فهمید.هر چه بیشتر بدانید به مکان‌های بیشتری خواهید رفت.

دکتر سوس گایزل

الف) مطالعه، اقناع کننده است.
توانایی خواندن و فهمیدن یک رمان دستاورد بزرگی به شمار می‌رود. هنگامی که آخرین صفحات یک کتاب را می‌خوانید و سپس کتاب را می‌بندید و در مورد پیام نویسنده فکر می‌کنید احساس پختگی می‌کنید.
ب) مطالعه کتاب‌های انگلیسی نوعی تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی است. با مطالعه کتاب‌های انگلیسی دایره لغت، گرامر و حتی اطلاعات شما در مورد کشورها و فرهنگ‌های گوناگون افزایش می‌یابد.
ج) مطالعه ذهن را باز می‌کند.
از طریق مطالعه به تجارب و چشم اندازهای جدیدی دست می‌یابید. از طریق مطالعه، اطلاعات جدیدتری در خصوص زبان، فرهنگ، جامعه و تاریخ به دست می‌آوریم.
د) مطالعه، لذت‌بخش است.

انتخاب یک کتاب مناسب و مطالعه آن در یک مکان و زمان مناسب بسیار لذت‌بخش است. در این مقاله به معرفی ۸ کتاب انگلیسی می‌پردازیم که حتماً باید آن‌ها را مطالعه کنید.

2

۱. لانه شارلوت نویسنده B. White
این کتاب رمانی زیباست که مناسب همه گروه‌های سنی است. این کتاب یکی از کتاب‌های مورد علاقه بزرگسالان است و اغلب بومی‌های انگلیسی زبان حداقل یکبار آن را خوانده‌اند.

 

خلاصه داستان:
بچه خوکی به خاطر جثه بسیار نحیف و کوچکش تا مرز مرگ پیش می‌رود. دخترکی به نام فِرِن این بچه خوک را نجات می‌دهد و از آن نگهداری می‌کند و نامش را ویلبر می‌گذارد.

بعد از اینکه ویلبر بزرگ می‌شود و به مزرعه عمویش فرستاده می‌شود فِرِن خیلی غمگین می‌شود. وقتی ویلبر به مزرعه می‌رود مورد بی‌توجهی حیوانات دیگر مزرعه نیز قرار می‌گیرد و هر روز برای صاحبش فِرِن گریه می‌کند. روزی ویلبر  صدای عنکبوتی به نام شارلوت را می‌شنود که به او قول دوستی می‌دهد.

 

شارلوت می‌داند که مزرعه‌داران قصد کشتن ویلبر را دارند. شارلوت قول می‌دهد نقشه‌ای بکشد تا جان او را نجات دهد. روز بعد مزرعه‌داران با صحنه‌ای عجیب رو به رو می‌شوند آن‌ها روی تارهای عنکبوت کلمه “چند خوک” را مشاهده می‌کنند. شارلوت از حیوانات دیگر نیز می‌خواهد تا همین عبارت را در جاهای مختلف مزرعه بنویسند. پس از مدتی شارلوت ناپدید می‌شود اما فرزندش برای ویلبر دوست خوبی می‌شود. آن‌ها از همدیگر مراقبت می‌کنند و داستان پایان خوبی دارد.

3

۲. مایکو و پنجمین گنج نویسنده الینور کواِر
هر چند این کتاب چندان معروف نیست اما جزء ۸ کتابی است  که حتما باید بخوانید. نکته قابل توجه در مورد این کتاب کوتاه بودن آن است. خواندن این کتاب ۷۷ صفحه‌ای بسیار ساده است در این کتاب با نکات جالبی در مورد کشور ژاپن و فرهنگ آن آشنا می‌شوید.

 

خلاصه داستان:
داستان این کتاب یک داستان احساسی در مورد دختری به نام مایکو است. مایکو یک هنرمند و خوشنویس با استعداد است و دست او در جنگ به شدت مجروح می‌شود و سپس والدینش او را به محیطی امن‌تر نزد پدربزرگ و مادربزرگش در یک روستا می‌فرستند.

 

مایکو به خاطر از دست دادن پنجمین گنج خود – زیبایی قلبش  – بسیار ناراحت است.

 

این گنج شاه کلید او برای رسیدن به شادی و هنر زیبایش است. مایکو به مدرسه‌ای جدید می‌رود اما همکلاسی‌هایش بسیار بدجنس‌اند. آن‌ها دائما او را مسخره می‌کنند و باعث عصبانیتش می‌شوند.

 

پدربزرگ و مادربزرگ او بالاخره موفق می‌شوند با صبر و درایت این مشکل را حل کنند و مایکو بالاخره یک دوست خوب به نام یوشی پیدا می‌کند. مایکو به خاله یوشی که زنی مهربان اما بسیار سختگیر و اخموست نزدیک می‌شود و او مایکو را تشویق می‌کند تا دوباره قلم‌مو به دست بگیرد و به تمرین هنرش بپردازد.

 


۳. بیگانگان (غریبه‌ها) نویسنده E.Hinton
این کتاب برای فراگیران زبان انگلیسی کتابی بسیار سودمند است . جمله‌بندی‌های این کتاب بسیار ساده و قابل‌فهم است – سطح لغات به کار رفته در این کتاب نیز ساده است و بنابراین بدون هیچ مشکلی می‌توانید این کتاب را مطالعه کنید.

 

خلاصه داستان:
یکی از شخصیت‌های اصلی داستان نوجوانی به نام پانی است. او عضو یک گروه شرور به نام پانی بونی است. پانی یک روز بعد از خروج از سینما ناگهان توسط افراد گروه رقیب مورد حمله قرار می‌گیرد. اما بالاخره توسط دوستانش نجات پیدا می‌کند. عصر فردا دوباره پانی و دوستانش به سینما می‌روند آن‌ها پشت سر تعدادی از دوستان دختر گروه رقیب می‌نشینند. پانی و چری متوجه می‌شوند که خیلی چیزها را می‌توانند از دیگران یاد بگیرند حتی اگر این افراد گروه رقیب باشند.

 

پسرها و دخترها بعد از سینما به اتفاق به سمت خانه حرکت می‌کنند که در مسیر با پسران گروه رقیب مواجه می‌شوند. دختران گروه برای جلوگیری از زدوخورد به سرعت از محل دور می‌شوند. پانی دیر به منزل می‌رسد و برادرش که از دستش عصبانی است با او دعوا می‌کند. در نتیجه پانی از خانه فرار می‌کند. بعد از آن بین دو گروه مجددا درگیری ایجاد می‌شود که در نتیجه این درگیری یکی از افراد گروه کشته می‌شود. پانی به شدت ترسیده است. آن‌ها در یک کلیسا مخفی شده و موهای خود را رنگ می‌کنند تا شناخته نشوند.

 

بعد از چند درگیری دیگر بین این دو گروه بالاخره پانی راهی بیمارستان می‌شود. دادگاهی برگزار می‌شود و قاضی باید در مورد بی‌گناهی یا گناهکار بودن پانی تصمیم بگیرد.

 

5
۴. خانه‌ خیابان منگو نویسنده: سندرا سینرو
این کتاب جالب به معرفی دیدگاه نویسنده می‌پردازد. جمله بندیها کوتاه و قابل فهم هستند. این کتاب علاوه بر سادگی، دیدگاهی عمیق در مورد فرهنگ های مختلف به خواننده ارائه می‌کند.

 

خلاصه داستان:
این داستان در مورد زندگی دختری مکزیکی به نام اسپرانزا است. اسپرانزا به خانه‌ای در خیابان منگو نقل مکان می‌کند. اسپرانزا چندان از منزل جدیدش راضی نیست چرا که این خانه نسبت به خانه قبلی قدیمی‌تر و کوچک‌تر است.

 

این خانه در محله‌ای شلوغ واقع شده و بنابراین اسپرانزا احساس می‌کند زمان کافی برای خلوت کردن با خود در اختیار ندارد. او به خودش قول می‌دهد که بلاخره روزی از این خانه برود و خانه‌ای برای خودش بخرد. پس از تعطیلات و بازگشت به مدرسه خانواده اسپرانزا دچار فقر شده و اسپرانزا برای تسکین دردهای خود به شعر گفتن روی می‌آورد.

 

6

۵. سیزده دلیل نویسنده: جِی آشِر
زمان این داستان به زمان حال است و بنابراین از گرامر ساده‌ای برخوردار است. جملات و لغات به کار رفته بسیار ساده‌اند. این کتاب برنده یک جایزه آموزشی است و جزو لیست کتاب‌های برتر مجله تایمز نیویورک است.

 

خلاصه داستان:
قهرمان داستان پسری دبیرستانی به نام کِلی جنسین است. یک روز بعد از بازگشت از مدرسه، کِلی بسته‌ای مقابل درب منزل خود پیدا می کند. او نمی داند بسته از طرف چه کسی فرستاده‌شده است. او بسته را باز می کند و هفت نوار کاست می بیند. این نوارها متعلق به همکلاسی سابق او حناست.

 

حنا دچار مشکلات روحی بوده و خودکشی کرده است. همراه با این کاست‌ها یک دستورالعمل هم وجود دارد. بر اساس این دستورالعمل نوارها باید دست به دست بین دوازده دانش آموز که نام آن‌ها مشخص‌شده بچرخند. حنا در نامه‌اش با ذکر سیزده دلیل به این دوازده نفر توضیح داده که چگونه هر یک از این دوازده نفر باعث مرگ او شده‌اند.
او این افراد را تهدید کرده که درصورتی‌که نامه و نوارها را به افراد نامبرده نرسانند همه مدرسه از این موضوع باخبر خواهند شد زیرا علاوه بر آن‌ها یک نفر دیگر هم این نوارها را در اختیار دارد. برای دانلود رایگان این داستان کلیک کنید.

 

7
۶. پیتر پَن نویسنده: جِی بَری
این کتاب معروف برای کودکان نوشته شده است لیکن به جهت جذابیت بیش از اندازه تقریبا برای همه بزرگسالان در سراسر دنیا آشناست.

 

خلاصه داستان:
پیتر هر شب به خانه خانواده دارلینگ سر می‌زند و به داستان‌هایی که خانم دارلینگ هنگام خواب برای فرزندانش تعریف می‌کند گوش می‌دهد. یک شب هنگام گوش دادن به داستان آن‌ها متوجه پیتر شده و سعی می‌کنند پیتر را بگیرند. پیتر سعی می‌کند فرار کند اما سایه‌اش را گم می‌کند.

 

وقتی برای برداشتن سایه‌اش بازمی‌گردد، دختر آقای دارلینگ به نام وِندی از خواب بیدار می‌شود. وندی به پیتر کمک می‌کند تا دوباره سایه‌اش را به بدنش بچسباند. وندی به پیتر می‌گوید که او هم داستان‌های فراوانی می‌داند. پیتر از وندی دعوت می‌کند تا با او به نِوِرلند بیاید. او می‌خواهد تا وندی مادر پسران گمشده شود. وندی قبول می‌کند و از برادرانش مایکل و جان هم می‌خواهد تا به او بپیوندند.

 

آن‌ها در پروازی جادوی خود به نِوِرلند با مخاطرات فراوانی رو به رو می‌شوند. وندی تقریبا کشته می‌شود و پسرها برای او خانه‌ای بر روی درختان می‌سازند تا خوب شود. او بعد از بهبودی دوباره نقش مادری را از سر می‌گیرد. بعد از مدتی وندی تصمیم به بازگشت به خانه می‌گیرد که با مخالفت پیتر رو به رو می‌شود. هر چند پیتر می‌داند که مادر وندی به شدت دلتنگ نبودنش است. بالاخره پیتر تصمیم می‌گیرد به وندی اجازه برگشت به خانه را بدهد.

 

1

۷. پیرمرد و دریا نویسنده: ارنست همینگوی
تقریبا همه بومی‌های انگلیسی زبان در مقاطعی از مدرسه این کتاب کلاسیک معروف را خوانده‌اند . بنابراین هر موقع جایی صحبت از ادبیات انگلیسی به میان بیاید می‌توانید در مورد این اثر ادبی صحبت کنید.

 

خلاصه داستان:
داستان این کتاب به نبرد بین یک ماهیگیر با تجربه و یک ماهی است. ۸۴ روز است که سانتیاگو هیچ صیدی نکرده و همچنان دست خالی به خانه بر می‌گردد. پسری که همیشه به سانتیاگو کمک می‌کند به خواسته والدینش ناچار برای کار کردن به قایق دیگری می‌رود هر چند پسرک جوان شبانه نیز به کمک سانتیاگو می‌رود.

 

روز ۸۵ ام بخت با سانتیاگو یار می‌شود . او با قایقش دورتر از جای همیشگی می‌رود و قلاب ماهیگیری‌اش را در آب می‌اندازد. در نیمه‌های شب یک ماهی بزرگ طعمه را می‌بلعد. پیرمرد سعی می‌کند ماهی را از آب بیرون بکشد اما ماهی بیش از حد بزرگ است و در عوض ماهی شروع به کشیدن قایق می‌کند.

 

پیرمرد هر چه تلاش می‌کند بی‌فایده است. ماهی دو روز تمام قایق را با خود می‌کشد تا بالاخره روز سوم خسته می‌شود … سانتیاگو بالاخره ماهی را صید می‌کند. این بزرگترین صیدی است که پیرمرد تا به حال به دام انداخته است. پیرمرد با حالی خسته به سمت دهکده باز می‌گردد اما خون ماهی آنقدر زیاد است که کوسه‌ها را به سمت خود جذب می‌کند.

 

قایق توسط کوسه‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد اما پیرمرد تقریبا همه آنها را می کشد. او پس از کشتن همه کوسه‌ها ناگهان متوجه مشکلی بزرگ می‌شود و آن اینکه کوسه‌ها همه گوشت ماهی را خورده‌اند و از ماهی تنها اسکلتی باقی‌مانده است. پیرمرد خسته به خانه برمی‌گردد و به خواب می‌رود. همه مردم دهکده از اندازه اسکلت ماهی حیرت کرده‌اند. پسر جوان نیز می‌پذیرد که دوباره در کنار پیرمرد کار کند. برای دانلود رایگان این داستان کلیک کنید.

 

8

۸. بخشنده نویسنده: لوئیس لاری
کتاب بخشنده شروعی جذاب دارد و از همان آغاز خواننده را به خود جذب می‌کند. گرامر این کتاب اغلب به زمان گذشته ساده و ماضی بعید است. جملات داستان کوتاه بوده و خواننده داستان در فهم آن‌ها چندان دچار مشکل نمی‌شود.

 

خلاصه داستان:
یونس پسری جوان است. او زندگی امن اما پر از قوانین است. همه افراد به قوانین احترام می‌گذارند و اغلب نقش چندانی در تصمیم‌گیری برای خود ندارند. یکی از قوانین این است که هرگز اجازه ندارید حرفی بزنید که دیگران دلخور شوند. کمیته‌ای خاص برای ازدواج افراد تصمیم می‌گیرد.

 

هر خانواده فقط می‌تواند یک پسر و یک دختر داشته باشد. وقتی یونس و بقیه اعضای گروه تعدادشان به ۱۲ نفر می‌رسد، به آن‌ها شغل خاصی داده می‌شود. از آنجایی که یونس از بقیه باهوش‌تر است و مورد احترام همگان نیز هست وظیفه دیگری نیز به او محول می‌شود. او می‌تواند تمام خاطرات گذشته را ببیند و تا زمانی که کسی را به عنوان جانشین خود تربیت نکند حق بازگو کردن هیچ یک از این خاطرات را ندارد. این کار بسیار دشوار است.

 

او چیزهایی می‌داند که دیگران نمی‌دانند. ابتدا یونس از این موضوع خیلی خرسند است اما  پس از مدتی به این نتیجه می‌رسد که این نوع زندگی به هیچ وجه عادلانه نیست. او می‌خواهد دیگران بتوانند خودشان در مورد زندگی‌شان تصمیم بگیرند. او برای تغییر وضعیت افراد گروه نقشه‌ای جالب می‌کشد و تصمیمی می‌گیرد گروه را به مکانی جدید منتقل کند. افراد در این مکان  خاطرات خود را پس می‌گیرند و زندگی بهتری پیدا می‌کنند. برای دانلود رایگان این داستان کلیک کنید.

 

امیدوارم از معرفی این کتاب‌ها لذت برده باشید. هر چند کتاب‌های خوب بسیارند لیکن بهتر است همیشه کتاب‌هایی در حد دانش آموزان دبیرستان آمریکا انتخاب کنید تا به راحتی متوجه مفهومشان بشوید. مطالعه کتاب‌های انگلیسی یکی از روش‌های مؤثر برای تقویت زبان انگلیسی است. از این طریق می‌توانید تعداد زیادی لغت فرابگیرید و علاوه بر لذت بردن از مطالعه افق دید خود را توسعه ببخشید.

 

خُب چرا معطلید؟ همین‌الان به سایت آمازون بروید و کتاب موردعلاقه خود را سفارش دهید. راستی اگر تا به حال عضو کانال تلگرام دکتر زبان نشده اید کلی مطلب جدید ویدئویی و صوتی را از دست داده اید. توصیه می کنم همین امروز عضو کانال تلگرام دکتر زبان شوید!

10 دیدگاه برای “8 کتاب فوق‌العاده که حتماً باید بخوانید!

 1. از اين همه لطف و صفات كه با جان ودل بصورت رايگان بخش عمده علوم انگليسي را در اختيار دانش پژوهان قرار ميدهي بسيار سپاسگزارم واز خداوند براي شما اجر وپاداش بيكران را خواهانم و در خاتمه از شما سپاسگزارم

 2. با سلام وتشکر ازحمات بی شایبه شما آیا امکان دارد این هشت کتابی که توصیه اکید برای خواند ن آنها کرده اید خودتان زحمت خریدش را از سایت آمازون بکشید ودر اختیار خریداران این کتابها قرار دهید .با تشکر

 3. سلام
  کار درستی نکردید که توی قسمت خلاصه ی داستان تا آخر داستان رو گفتید الان من میخواستم پیرمرد و دریا رو بخونم ولی چون آخرش رو میدونم دیگه رغبتی به خوندنش ندارم کاش حداقل مینوشتید که داستانا رو کامل اسپویل کردید

 4. خیلی ممنون مهندس
  کتاب Charlotte’s web رو بصورت الکترونیکی و رایگان از یه سایت خارجی دانلود کردم. فایل صوتیشم از یوتیوب گیر آوردم و همچنین انیمیشنش رو هم با کیفیت 360 از یوتیوب برای دانلود گذاشتم؛ به امید خدا امشب هر دو تا فایل صوتی و ویدئویی رو دانلود می کنم.
  مهندس میشه آی دی تلگرامتون رو لطف بکنید. ارتباط از طریق تلگرام راحت تر هست هم برای فرستادن فایل صوتی و هم انجام تمرینات مربوطه
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.