چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟ اصلا چه فایده ای دارد؟ این همه وقت و انرژی برای یادگیری زبان بگذاریم که چی؟

 

بله، احتمالا افرادی که نسبت به یادگیری انگلیسی معترض هستند حق داشته باشند. اما باید بگویم اگر چه یادگیری زبان انگلیسی ممکن است چالش برانگیز و زمان بر باشد، اما همچنان نمی توان ارزش بالای یادگیری و فرصت های بسیاری را که ایجاد می کندنادیده گرفت.

 

امروزه یادگیری زبان انگلیسی امری بسیار مهم است و عزم تمام مردم دنیا بر این است که آن را به عنوان زبان دوم فرا بگیرند. بسیاری از کشورها این زبان را به عنوان زبان دوم در برنامه های درسی مدارس خود جای می دهند و کودکان از همان سنین پایین شروع به یادگیری این زبان می کنند.

 

ولی آیا می دانید واقعا چرا زبان انگلیسی مهم است؟ و چرا ارزشش را دارد برای یادگیری زبان انگلیسی سرمایه گذاری کنیم؟ در اینجا به 14 دلیل موجه در خصوص فراگیری زبان انگلیسی اشاره می کنیم:

 

1. دومین زبان رایج دنیا!

انگلیسی دومین زبان رایج در جهان و زبان رسمی پنجاه و سه کشور است.  از هر پنج نفر یک نفر قادر به صحبت با این زبان بوده یا حداقل این زبان را می فهمد. . در کل جهان بیشتر از چهارصد میلیون نفر به زبان انگلیسی صحبت می کنند. گفته می شود تا سال 2020، جمعیتی بالغ بر 2 میلیارد نفر در سراسر جهان به یادگیری زبان انگلیسی خواهند بود.

 

2. ورود به مراکز آموزشی دلخواه خود

از طریق این زبان امکان ادامه تحصیل در هزاران مدرسه در سراسر جهان وجود دارد. اگر این زبان را بلد باشید، فرصت های بسیار زیادی برای شما به وجود می اید تا بتوانید مدرسه ای مناسب و درخور سلیقه خود  پیدا کرده و دوره های آموزشی روز دنیا را ببینید.

 

3. امکان دسترسی به دنیایی از سرگرمی ها!

انگلیسی زبان صنعت رسانه است! بسیاری از فیلم ها،  کتاب ها و آهنگهای درجه یک به زبان انگلیسی معرفی و منتشر می شوند. از این رو، شما با یادگیری زبان انگلیسی به یک منبع بزرگ سرگرمی دست می یابید. و به فرهنگی جدید با درک بزرگتر دست می یابید. اگر بتوانید به این زبان صحبت کنید، دیگر نیازی نیست متکی به ترجمه و زیرنویس فیلمها، آهنگها و کتابها باشید.

 

4. دسترسی بیشتر به اینترنت!

 

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم

 

طبق گزارش Education First، انگلیسی زبان اینترنت است. روزانه 565 میلیون نفر از اینترنت استفاده می کنند و 52 درصد از بیشترین بازدید ها از سایت های انگلیسی زبان می باشد. یادگیری این زبان مهم است چرا که دسترسی بیش از نیمی از محتوای اینترنت را در اختیارتان قرار می دهد. اگر انگلیسی بلد باشید می توانید به میلیاردها صفحه از اطلاعات موجود در اینترنت دست پیدا کنید که برای دیگران قابل دسترسی نیست.

 

5. یافتن فرصت های شغلی فراوان!

بسیاری از کمپانی های بزرگ جهان دانستن زبان انگلیسی را برای کارکنان خود الزامی می دانند. در بعضی موارد هم این کمپانی ها الزام می کنند که کارکنان فقط از زبان انگلیسی استفاده کنند. همچنان که دنیا بیشتر به یکپارچگی نزدیک می شود (برقراری بهتر ارتباطات)، نیاز کمپانی های بزرگ برای ارتباطات بهتر هم کاملا طبیعی است.

 

همانطور که مدیرعامل اجرایی راکتون به سی ان ان گفت، “اگر می خواهید در کشورهای دیگر هم موفق باشید، باید ارکان خود را بین المللی کنید زیرا مردم سراسر دنیا زبان انگلیسی را می دانند و از آن برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می کنند.

 

یادگیری زبان انگلیسی برای کارمندان بسیار حائز اهمیت است. این زبان نقش مهمی در پروسه تبدیل شدن به یک شرکت به یک کمپانی بین المللی دارد.”

 

6. انگلیسی زبان کسب و کار!

انگلیسی زبان غالب در تجارت است. تسلط به این زبان برای افراد جویای کار در تمام دنیا تبدیل به یک ضرورت شده است. تحقیقات سراسر جهان نشان می دهد که روابط تجارت های برون مرزی، اغلب با زبان انگلیسی انجام می شود و بسیاری از کمپانی های بین المللی به زبان انگلیسی مسلط هستند.

 

کمپانی های جهانی مانند ایرباس، کرایسلر، فست ریتیلینگ، نوکیا، رنو، سامسونگ، ساپ، تکنیکالر و مایکروسافت در پکن، زبان انگلسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند.

 

علاوه بر این، در سال 2010، کمپانی راکتون یادگیری زبان انگلیسی را برای 7.100 کارمند ژاپنی خود الزامی کرد. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در بازارهای بین المللی بسیار زیاد است. این زبان به طور حتم می تواند زندگی شغلی و اجتماعی شما را دگرگون کند.

10 مزیت دو زبانه بودن

7. یافتن درکی جدید از علوم!

دانستن یک زبان خارجی نه تنها قدرت مغز شما را افزایش می دهد، بلکه می توانید از زبان انگلیسی برای یادگیری بیشتر و بیشتر استفاده کنید. بسیاری از آثار بزرگان ادبیات، علوم، تاریخ و علوم اجتماعی به زبان انگلیسی نوشته شده است.

 

جان مک هورتر نیز در یکی از سخنرانی های جالب خود 4 دلیل قانع کننده برای یادگیری زبان ارائه می کند.

 

4 دلیل قانع کننده برای یادگیری یک زبان جدید از نگاه جان مک هورتر

8. سهولت در سفر به هر نقطه در دنیا!

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم

با دانستن انگلیسی می توانید به مکان های مختلف دنیا سفر کنید و به راحتی با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید زیرا اغلب مردم دنیا به این زبان صحبت می کنند. هر چند بد نیست تعداد محدودی از لغات در زبان های دیگر را نیز بلد باشید که نشان دهنده ادب و احترام نسبت به آن زبان هم هست، اما انگلیسی به شما در داشتن جزییات سفر کمک می کند.

 

حین سفر متوجه خواهید شد که برخی از بهترین تعاملات شما با افراد خیابانی است که سعی دارند چیزی را به شما بفروشند یا کسانی که دوست دارند در تعامل با شما مهارتهای انگلیسی خود را بهبود دهند. زبان انگلیسی شکاف ارتباطاتی شما را هموار ساخته و سفر شما را لذت بخش تر می سازد.

 

9. زبان انگلیسی، زبان ارتباطات بین الملل!

این یک واقعیت تاریخی است که طی چند قرن گذشته دو کشور انگلیس و آمریکا به دلیل قدرت بالای اقتصادی، تاکیدی فراوان بر گسترش زبان انگلیسی داشته و آنرا به یک زبان بین المللی تبدیل کرده اند.

 

تاریخ پیچیده است و همیشه دلپذیر نیست. زبان انگلیسی از طریق جنگ، تجارت، بردگی و مبلغان مذهبی گسترش یافت. امروزه می بینیم که زبان انگلیسی در همه جای دنیا تکلم می شود.

 

هر چند نمی توانیم اتفاقاتی که در گذشته افتاده است را تغییر دهیم، اما می توانیم از زبان انگلیسی به عنوان یک ابزار قدرت مثبت بهره ببریم. می توانیم با استفاده از آن مردمان جهان را گِرد هم آورده، با افراد خارجی ارتباط برقرار کرده و همدیگر را بهتر درک کنیم و دنیا را به محل بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنیم.

 

 

10. یادگیری درباره فرهنگ های دیگر!

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم

زبان و فرهنگ دو مقوله جدا ناشدنی از هم هستند. به زبان ساده تر، دانستن زبان انگلیسی درک بهتری از نحوه تفکر، زندگی و کار افراد انگلیسی زبان به شما می دهد. اگر چیزی درباره فرهنگ مردمان انگلیسی زبان ندانید، ممکن است در ارتباطات خود دچار سوتفاهم شوید. برای ایجاد ارتباط قوی در زبان انگلیسی دانستن لغات به تنهایی کافی نیست!

 

بلکه بایستی با مواردی مثل لحن، زبان بدن و حالات صورت آشنا باشید. چه بسا تصور کنید که یک انگلیسی زبان در حال توهین یا تحقیر شماست در حالی که واقعا این گونه نیست. باید یاد بگیرید کدام یک از کلمات و حالت ها در فرهنگ انگلیسی پسندیده و کدام یک ناپسند هستند تا در برخورد با دوستان و همکاران انگلیسی زبان خود دچار سو تفاهم نشوید!

 

11. سهولت در یادگیری زبانهای مرتبط!

این زبان براساس الفبای ساده ای شکل گرفته و یادگیری آن بدون اغراق در مقایسه با سایر زبانها سریع و آسان تر است. بیشتر افراد فکر می کنند که یادگیری زبان کار مشکلی است. در بسیاری از موارد، یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی خاص آسان تر است، چون به زبان مادری آنها مرتبط می شود.

 

برای مثال، اروپایی ها زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند. زبان آلمانی بسیار نزدیک به انگلیسی است. زبان فرانسه تا حد زیادی متاثر از انگلیسی است. البته برای افرادی که در کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند و زبانشان ارتباطی با انگلیسی ندارد، این زبان می تواند بسیار غریب به نظر بیاید و خسته کننده و یا گیج کننده باشد.

شاید به خواندن این مقاله هم علاقه مند باشید!

آسان ترین و سخت ترین زبانها

البته موارد مهمی وجود دارد که یادگیری زبان را برای همه آسان می کند.شاید بپرسید چه جور مواردی؟

پاسخ این است که منابع قابل دسترس! زیرا انگلیسی مانند یک زبان همه جانبه است و در همه جای دنیا پیدا می شود و شما می توانید برای یادگیری زبان از منابع فراوانی استفاده کنید. در اینترنت حجم های بالایی از منابع رایگان وجود دارد. گاهی اوقات باید هزینه ناچیزی برای ثبت نام در یک دوره آنلاین پرداخت کنید اما بسیاری از این دوره ها ارزش این سرمایه گذاری را دارند.

 

بنابراین شروع کنید! انیمیشن ها و برنامه های کمدی انگلیسی را در یوتیوب، نت فلیکس، هولو و یا دیگر وب سایت ها تماشا کنید. دروس رایگان را در سایت های جالبی نظیر drzaban.com پیدا کنید. زبان انگلیسی همه جا هست! از این موقعیت نهایت استفاده را ببرید!

 

12. دنبال کردن علوم روز را از منابع دست اول!

زبان انگلیسی زبان علوم است. اگر می خواهید با مرجع علوم صحبت کنید، چیزی را نشر دهید و یا از آنها مطلبی یاد بگیرید باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. داروسازان، مهندسین و پزشکان در سراسر جهان باید زبان انگلیسی را در کنار دیگر دروس خود در دانشگاه یاد بگیرند.

 

در اکثر موارد، دروس آنها به زبان انگلیسی تدریس می شود و یا از یک منبع انگلیسی استفاده می شود. در اکثر مدارس پزشکی آمریکا یادگیری زبان انگلیسی به عنوان بخشی الزامی از دوره کارشناسی است. در سایر کشورها نیز این اتفاق در حال رخ دادن است.

 

پژوهش های علمی در درجه اول به زبان انگلیسی منتشر می شوند، و بیشتر تحقیقات به زبان انگلیسی نوشته می شوند تا دانشمندان بین المللی بتوانند آنها را بخوانند.

 

13. کمک در افزایش اعتماد به نفس!

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم

بعید است فردی را پیدا کنید که آرزو نداشته باشد بتواند به زبان دیگری صحبت کند. همه افراد دوست دارند برای وزین کردن رزومه خود حداقل یک زبان بلد باشند. روزانه با صرف حداقل یک ربع وقت می توانید این مهارت را کسب کنید. سپس می توانید به خودتان در توانایی ایجاد ارتباط با افراد گوناگون افتخار کنید.

 

یادگیری زبان امری دشوار است و همه این را می دانند. افراد به تعهد شما نسبت به یادگیری انگلیسی احترام می گذارند و از شما حمایت می کنند. بسیاری به دنبال شما خواهند بود تا درباره شما و دیدگاه هایتان یاد بگیرند. آنها می خواهند اندیشه ها، امیدها، ترس ها و نظرات شما را از فرهنگهای دیگر بدانند. در نتیجه احساس ویژه تر و اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

14. تقویت مغز و حافظه!

یادگیری زبان انگلیسی شما را باهوش تر  و مغز شما را قوی نگه می دارد. دانشمندان ثابت کرده اند که افراد دو زبانه ها  قادر به درک سریع تر مفاهیم و نمرات بهتر در آزمونها هستند. چه کسی را می شناسید که این را مزیت را دوست نداشته باشد؟

 

زبان انگلیسی کلیدی است که قفل بسته دنیایی از امکانات جدید را برای شما باز می کند. پس با این مزایایی که از یادگیری زبان انگلیسی دانستیم، برای یادگیری زبان انگلیسی لحظه ای درنگ نکنید! منابع رایگان فراوانی در اینترنت وجود دارند که می توانید استفاده کنید.

 

اگر هم می خواهید موثرتر و سریع تر نتیجه بگیرید توصیه می کنم حتما در یک دوره مطمئن شرکت کنید. دوره ای که واقعا ارزش صرف زمان و پول ارزشمند شما را داشته باشد. ما در دوره مکالمه آنلاین فرمول یک همه آنچه یک زبان آموز برای تسلط به زبان انگلیسی نیاز دارد را آموزش می دهیم. این دوره تنها دوره ای است که همه افراد به آن نیاز دارند. تنها دوره…!

 

 

حتما نظرات شرکت کنندگان این دوره را ببینید و اگر دوست داشتید سریعا تغییرات را احساس کنید نگاهی به این دوره نیز نیندازید!

6 دیدگاه برای “چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

 1. بله حق با شماست. موارد زیادی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی را اشاره کرده اید که شخصا بهش فکر نکرده بودم. متاسفانه ما در مدارس سالها انگلیسی خوندیم ولی هنوز با زبان مشکل داریم. تا الان که دانشجوی ترم آخر عمران هستم همیشه نمرات خوبی از درس زبان گرفتم ولی خجالت می کشم که نمی تونم دو کلام انگلیسی صحبت کنم

  1. درود بر شما

   مرتضی جان این فقط مشکل شما نیست. شما باید در دوره های مناسب و یا به صورت خودآموز و دریافت مطالب رایگان خودتون به یادگیری زبان بپردازید.

  1. سلام امید جان
   بله. به شزطی که خودتون هدفمند باشید و دوره هم کارایی لازم رو داشته باشه می تونه بهتون کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.