7 راز رسیدن به اهداف یادگیری زبان انگلیسی

امروزه تمایل افراد به یادگیری زبان دوم به‌ویژه زبان انگلیسی بیشتر از قبل شده است و یکی از دلایل آن وجود شغل‌هایی است که حقوق بالا و امنیت شغلی بالایی را به کارمندان مسلط به زبان ارائه می‌کنند.

 

لیکن باید پذیرفت که یادگیری زبان فارغ از دشوار یا ساده بودنش مسئله‌ای است جدی . به این معنا که برای فراگیری زبان در حد تسلط بایستی  وقت و انرژی کافی اختصاص دهیم. حال می‌خواهیم ببینیم که چطور می‌توانیم این پروسه را تسهیل کنیم. این مقاله به شما هفت راهکار معرفی می‌کند که با بکار گیری آن‌ها نتایجی چشمگیری را شاهد خواهید بود.

 

۱- انگیزه خود را از یادگیری زبان بدانید.

دلایل یادگیری زبان آن‌قدر زیادند که می‌توان به تعداد هر زبان‌آموز یک دلیل معرفی کرد. دانستن این موضوع که فرد بداند چرا می‌خواهد زبان یاد بگیرد، می‌تواند انگیزه کافی برای پیمودن این مسیر در اختیار او قرار داده و او را در برابر خسته شدن بیمه کند.

 

۲- برای خود اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت تعیین کنید.

مسلط شدن به یک‌زبان نتیجه سال‌ها تلاش کردن است. برای آنکه در این مسیر خسته نشوید بهتر است برای خود اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت مشخص کنید. مثلاً روزانه ده لغت یاد بگیرید یا هرروز پانزده دقیقه داستان‌های کوتاه انگلیسی بخوانید.

motivation1

۳- اوقات بیرون از کلاس را به زمان یادگیری تبدیل کنید.

شاید برای برخی مطالبی که در کلاس زبان می‌آموزند کافی باشد. اما شما می‌توانید در خارج از کلاس ابتکار به خرج داده در کتابخانه‌های عمومی یا  در اینترنت به دنبال تحقیق و یافتن مطالب جدید باشید.به این صورت می‌توانید یادگیری زبان را به تجربه‌ای پویا و خوشایند تبدیل کنید.

 

۴- به تبادل زبان بپردازید.

تبادل زبان روشی است جالب که به بهبود مهارت‌های ارتباطی بسیار کمک می‌کند و به‌علاوه دوستان جدیدی برایتان ایجاد می‌کند. مهم نیست سطح  شما در زبان در چه حدی است همواره سعی کنید با دیگران تبادل‌نظر کنید.

 

۵- فیلم‌ها را بدون زیرنویس تماشا کنید.

هرچند تماشای فیلم‌های زبان‌اصلی به یادگیری زبان بسیار کمک می‌کند اما باید دانست که اتکا به زیرنویس فیلم همچون اتکا فرد به چوب‌های زیر بغل است که تنها در نقش یک کمک‌کننده عمل می‌کند اما هرگز جایگزین پاهای فرد نمی‌شوند. برخی اوقات زیرنویس فیلم را قطع کنید و  ببینید چه میزان از آن را متوجه می‌شوید.

 

۶- به کشورهای انگلیسی‌زبان سفر کنید.

هنگام سفر به چنین کشورهایی سعی کنید از مراکز فرهنگی یا مکان‌های دیدنی دیدن کرده  و با افراد انگلیسی‌زبان صحبت کنید.

motivation 2

۷- ناامید نشوید.

گاهی به نظر می‌رسد که هرچقدر تلاش می‌کنید انگار به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. بجای ناامید و نگران شدن بهتر است نگاهی به گذشته انداخته و میزان پیشرفت خود را نسبت به‌روزهای نخست یادگیری زبان مقایسه کنید.

نکته آخر اینکه یادگیری زبان صرف‌نظر از هر میزان تلاش در انزوا رخ نمی‌دهد. بهترین تضمین موفقیت در این راه این است که خود را در محیطی قرار دهید که افرادی نظیر خودتان وجود دارند. مثل زبان جویان یا مدرسین زبان. اگر علاقه‌مند به یادگیری زبان هستید توصیه می‌کنم در دوره مکالمه آنلاین ما شرکت کنید. همچنین می‌توانید با شرکت در  آزمون تعیین سطح رایگان ما سطح معلومات انگلیسی خود را بسنجید.

 

اگر از خواندن این مقاله لذت برده اید پیشنهاد می کنم حتما کتاب 4 راز یادگیری زبان انگلیسی را دانلود نمایید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.