بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی کدامند؟ آیا واقعا کاری بهتر از این هم هست که آخر هفته روی مبل لم بدهید و با یک کاسه پاپ کورن یک فیلم عالی تماشا کنید؟ و چقدر عالی می شود اگر بتوانید این اوقات فراغت خود را با یادگیری زبان انگلیسی همراه کنید.

 

صدها فیلم باورنکردنی به زبان انگلیسی وجود دارد که تماشای هر کدام می تواند تجربه ای متفاوت به شما بدهند. یک فیلم عالی می تواند ذهن شما را مثل یک وعده غذایی خوب برای بدن تغذیه کند.

 

اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید، می دانید که در مقاله‌ ای با عنوان “یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم” به اهمیت فیلم و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی اشاره کردیم و نیز به ده راهکار برای استفاده بهتر از فیلم به‌ منظور یادگیری زبان اشاره کردیم.

 

اما در این مقاله می خواهم به لیستی از فیلم های مورد علاقه ام اشاره کنم که به نظرم جزء بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی محسوب می‌شوند. پس با من همراه باشید.

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی مناسب زبان آموزان سطح مبتدی (Beginners)

 

1. Despicable Me 3

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: انیمیشن، ماجراجویی، کمدی

 

توضیحات: فیلم Despicable Me به یکی از محبوب ترین فیلم های انیمیشنی در جهان تبدیل شده، به طوری که مینیون های زرد که در واقع شخصیت های فرعی این فیلم هستند، اکنون فیلم مخصوص به خود را دارند. در این قسمت “گرو” با برادر دو قلویش “درو” که بسیار دلرباتر، خوش قیافه تر و موفق تر از او است ره به رو می شود و زندگی به دور از شرارت “گرو” را به چالش می‌کشد.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

اگر چه داستان اصلی فیلم درباره “گرو” است، اما ستاره های واقعی این فیلم سه دختری هستند که توسط وی به فرزندی قبول شده اند. “آگنس”، کوچکترین دختر، دارای شخصیتی ستودنی است. صحبت های او کوتاه اما بسیار خنده دار هستند. و این باعث می شود او یک الگوی خوب برای زبان آموزانی باشد که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده اند.

 

به طور کلی، این فیلم یکی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شیوه آمریکایی زبان ها است. اما شاید برای مبتدی ها بهتر باشد روی این سه خواهر و صحبت هایشان تمرکز کنند، زیرا بیشتر شخصیت های دیگر لهجه‌های متفاوتی دارند که برای زبان انگلیسی استاندارد محسوب نمی‌شوند.

 

لینک دانلود فیلم Despicable Me 3

 

 

2. The LEGO Batman Movie

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: انیمیشن، اکشن، کمدی

 

توضیحات: این فیلم سعی دارد جنبه خنده دار زندگی بتمن را نشان دهد. حتماً از قبل بتمن را می شناسید، چون او یکی از معروف ترین ابرقهرمانان جهان است. بتمن در این فیلم با چالشی به نام جوکر رو به رو می شود که بدترین دشمن اوست. شخصیت های این فیلم درست شبیه سایر فیلم های LEGO از آجرهای LEGO ساخته شده اند که این نیز خود به فیلم ظاهری طنز آمیز می بخشد.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

اکثر شخصیت های این فیلم از انگلیسی محاوره ای استفاده می کنند. اما بعضی شخصیت ها مانند آلفرد همیشه با لهجه رسمی و انگلیسی بریتیش صحبت می کند.

 

لینک دانلود فیلم The LEGO Batman

 

 

3. The Boss Baby

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: کمدی، انیمیشن

 

توضیحات: تیم تمپلتون پسر بچه هفت ساله ای است که والدین مهربان و معرکه ای دارد که هیچ چیزی در دنیا را به اندازه او دوست ندارند. اما یک روز متوجه می شود که والدینش نوزاد دیگری را به خانه آورده اند. با گذشت زمان، پدر و مادر تیم  او را نادیده می گیرند، وتمام محبت خود را صرف نوزادی می کنند که کت و شلوار پوشیده و کروات می زند.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم ترکیبی منحصر به فرد از زبان انگلیسی محاوره ای و اصطلاحات و لغات مربوط به کسب و کار است. مثلاً چون نوزاد قرار است مدیر یک شرکت تجاری شود، از کلماتی مانند ” closers” (افرادی که معامله تجاری را نهایی می کنند) و ” power nap” (استراحتی کوتاه برای انرژی بخشیدن به کار) استفاده می کند. همچنین تیم و بقیه نوزادان از زبان انگلیسی ابتدایی و بچه گانه استفاده می کنند.

 

لینک دانلود فیلم The Boss Baby

 

 

4. Beauty and the Beast

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: فانتزی، افسانه ای

 

توضیحات: این یک فیلم کلاسیک قدیمی است که توسط دیزنی بازسازی شده است. اما واتسون، در نقش اصلی دختر این فیلم یعنی بِل بازی می کند. در این داستان، او یک دختر معمولی است که در روستا زندگی می کند. پدرش توسط یک هیولا ربوده می شود. او به قلعه ای که هیولا در آن زندگی می کند می رود و برای نجات پدرش مجبور می شود در آنجا بماند. این هیولا در واقع، یک شاهزاده است که نفرین شده و فقط عشق واقعی می تواند او را دوباره به انسان تبدیل کند. به همین دلیل می خواهد بِل نزدیک او بماند تا عاشق او شود.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این یک داستان قدیمی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و مورد علاقه مردم سراسر جهان است. بیشتر شخصیت های این فیلم با لهجه انگلیسی بریتیش صحبت می کنند، چون این لهجه فیلم را به زمان های قدیم ربط می دهد. همچنین برخی اهالی روستا با لهجه Cockney (لهجه لندنی) صحبت می کنند. این لهجه معمولاً توسط طبقه کارگر لندن مورد استفاده قرار می گیرد و انگلیسی محاوره ای محسوب می شود.

 

لیتک دانلود فیلم Beauty and the Beast

 

5. Wonder

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: درام، خانوادگی

 

توضیحات: این داستان در مورد پسر بچه ای به نام آگوست پولمن است که با چهره ای متفاوتی به دنیا آمده است. او معمولاً کلاه ایمنی می پوشد تا دیگران متوجه چهره او نشوند. اما وقتی برای اولین بار وارد مدرسه می شود، می فهمد که بعضی اوقات اختلافات نیز می تواند افراد را به هم نزدیک کند.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم بر تعامل بین کودکان، مدرسه و خانواده تمرکز دارد. همچنین با تماشای این فیلم می توانید اسامی اشیاء معمول در یک کلاس را یاد بگیرید، نحوه عملکرد یک مدرسه معمولی آمریکایی را مشاهده کنید و ببینید مردم آن جا چگونه با یکدیگر حرف می زنند.

 

هنگام تماشای این فیلم ببینید آیا می توانید متوجه تفاوت در نحوه تعامل بزرگسالان و کودکان شوید؟ همچنین به تفاوت در لحن، دایره لغات و نیز سرعت صحبت کردن آن ها دقت کنید.

 

لینک دانلود فیلم Wonder

 

 

6. The Son of Bigfoot

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: فانتزی، انیمیشن

 

توضیحات: آدام پسر بچه ای است که در کودکی پدر خود را از دست داده است. در نوجوانی نیز پسری تنهاست و دوستان کمی در مدرسه دارد. او علی رغم اینکه در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، وانمود می کند که خوشحال است. بنابراین مادرش نگران او نیست. اما یک روز، او تعداد زیادی نامه پنهانی کشف می کند که توسط پدرش نوشته شده اند.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم شما را به سفر در محیط های مختلف از جمله مدرسه، جنگل و حتی مکان های علمی می برد. در ابتدای فیلم شاهد زبان غیررسمی، و اغلب بی ادبانه دانش آموزان مدرسه خواهید بود. علاوه بر این خواهید دید که چگونه مسئولان مدرسه مانند مدیران، از کلماتی مخصوص مانند ” detention” و ” suspended” برای بیان و دفاع از قدرت خود استفاده می کنند. همچنین در صحنه هایی از این فیلم، کلمات بازاریابی زیادی در کنار اصطلاحات علمی به کار می روند. این فیلم برای زبان آموزان سطح مبتدی و متوسط بهترین انتخاب است.

 

لینک دانلود فیلم The Son of Bigfoot

 

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی مناسب زبان آموزان سطح متوسط (Intermediate)

 

7. Thor: Ragnarok

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: ابرقهرمانی، اکشن، اسطوره ای

 

توضیحات: اگر عاشق جلوه های ویژه، ابرقدرت ها، صحنه های جنگی و لباس های باحال هستید، این فیلم مخصوص شماست. این فیلم بر ثور، خدایی از اساطیر نورس تمرکز دارد. او پس از مدت ها به زادگاه خود باز می گردد و می فهمد که پدرش مرده و خواهرش قصد دارد به شهر او حکومت کند. او سعی دارد با کمک سایر ابرقهرمانان معروف مانند هالک و دکتر استرنج، با خواهرش مبارزه کند و مردم خود را نجات دهد.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

برخی از بازیگران این فیلم برخلاف بسیاری از فیلم های معروف دیگر، با لهجه نیوزلندی صحبت می کنند (که به آن لهجه Kiwi نیز گفته می شود). این فیلم لحظات خنده دار زیادی دارد که به شما کمک می کند بفهمید چه نوع طنز و شوخ طبعی در میان انگلیسی زبانان محبوب و رایج است. این فیلم همچنین به شما اطلاعاتی درباره اسطوره های نورس و ابرقهرمان محبوب می دهد. از آن جا که فیلم های ابرقهرمانی در سراسر جهان بسیار مشهور هستند، می توانید با داشتن این اطلاعات گروه های آنلاین طرفدار این فیلم ها را پیدا کنید و در آن ها به بحث و تبادل نظر بپردازید.

 

لینک دانلود فیلم Thor: Ragnarok

 

8. The Big Sick

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: کمدی

 

توضیحات: عشق با مشکلات زیادی همراه است. یکی از رایج ترین مشکلات آن “تضاد فرهنگی” است. این فیلم به طور دقیق و همچنین خنده دار به این مشکل می پردازد. کمیل نانجیانی یک کمدین اهل پاکستان است که عاشق امیلی گاردنر، دانشجوی کالج در ایالات متحده است. وقتی امیلی بیمار می شود، کمیل با والدین او پیوند غیرمنتظره ای برقرار می کند.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

دیدن تضاد فرهنگ های پاکستانی و آمریکایی می تواند برای زبان آموزان انگلیسی بسیار مفید باشد. از آنجا که آمریکایی های پاکستانی در این فیلم مهاجر هستند، می توانند از این فیلم برای یادگیری فرهنگ آمریکایی استفاده کنند. شما نیز می توانید متوجه تفاوت بین نحوه صحبت کردن هر دو خانواده شوید و به لغات، ریتم، لحن، و سرعت صحبت کردن بومی زبانان و غیر بومی زبانان دقت کنید.

 

لینک دانلود فیلم The Big Sick

 

 

9. It

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: ترسناک

 

توضیحات: این فیلم در مورد شهر کوچکی است که در آن بچه ها توسط نیروهای عجیب ربوده می شوند. زمانی که تمام بزرگسالان از پیگیری موضوع امتناع می کنند، گروهی از کودکان تصمیم می گیرند خودشان علت آن را کشف کنند. آنچه آن ها می یابند وحشتناک و هیجان انگیز است. این شاید یکی از اولین داستان‌هایی باشد که در آن دلقک ها به هیولا تبدیل شده اند.

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم برای یادگیری انگلیسی آمریکایی اصیل و محاوره ای بسیار عالی است. دیالوگ های بین کودکان به شما کمک می کند با اصطلاحات عامیانه و کوچه بازاری آشنا شوید.

 

لینک دانلود فیلم It

 

 

10. Wonder Woman

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: اکشن، ابرقهرمانی

 

توضیحات: دیانا شاهزاده قبیله آمازون ها است. در این قبیله زنان برای جنگجو شدن آموزش می بینند. او در جزیره ای دور افتاده و بدون تماس با جهان خارج بزرگ شده است. وقتی او با یک خلبان ملاقات می کند و او به دیانا راجع به جنگی که قرار است اتفاق بیافتد می گوید، تصمیم می گیرد آن جا را ترک کند. سپس با استفاده از قدرت های ویژه خود به Wonder Woman تبدیل می شود و امیدوار است که بتواند جنگ بزرگ را متوقف کند.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

جنگ جهانی اول یک اتفاق بسیار مهم برای دنیای انگلیسی زبانان بود و این فیلم سعی دارد شما را با آنچه در آن زمان اتفاق افتاد آشنا کند. پس طبیعتاً در این فیلم از لغات و اصطلاحات نظامی زیادی استفاده شده است.

 

لینک دانلود فیلم Wonder Woman

 

 

11. Knocked Up

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: کمدی، درام

 

توضیحات: ست روگن که به بازی در فیلم های خنده دار معروف است، نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد. در این فیلم او در نقش مردی به نام بن استون بازی می کند و با زنی به نام آلیسون اسکات آشنا می ‌شود که به تازگی ارتقا شغلی پیدا کرده ‌است. این آشنایی کوتاه مدت بن و آلیسون منجر به وقوع رویدادهای غیرمنتظره ‌ای می‌ شود.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

شما با تماشای این فیلم با لغات مربوط به دوران بارداری، روابط عاشقانه و بسیاری از اصطلاحات عامیانه دیگر آشنا خواهید شد. پس تماشای این فیلم را از دست ندهید.

 

لینک دانلود فیلم Knocked Up

 

 

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی مناسب برای زبان آموزان سطح پیشرفته (Advanced)

 

12. Logan

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: اکشن، ابرقهرمانی

 

توضیحات: اگر والدین شما ابرقهرمان بودند چه میشد؟ شاید بگویید خیلی عالی و هیجان انگیز میشد! اما زندگی ابرقهرمانان بسیار پیچیده تر از چیزی است که فکر می کنیم.

 

در فیلم ” Logan” ما می بینیم که یکی از محبوب ترین شخصیت های فیلم سعی می کنید نقش پدر را ایفا کند. ولورین، شخصیت قدرتمند فیلم های X-men، دختر بچه ای به نام لورا را پیدا می کند که یک جنگجوی باورنکردنی است. ولورین بعد از فوت مادر لورا، قول می دهد که از او در برابر یک گروه نظامی محافظت کند. اما زمانی که می فهمد لورا نیز مانند او دارای قدرت است، رابطه ای با یکدیگر ایجاد می کنند که هم دوست داشتنی و هم دشوار است.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

مکالمه بین شخصیت های این فیلم مفید اما کوتاه است. از آنجا که سرعت این مکالمات اغلب سریع است، این فیلم بیشتر برای زبان آموزان سطح پیشرفته مناسب است. همچنین، فرهنگ، جغرافیا و لهجه آمریکایی در این فیلم به شدت مشهود است.

 

لینک دانلود فیلم Logan

 

13. Get Out

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

ژانر: ترسناک، معمایی

 

توضیحات: کریس یک عکاس سیاه پوست آمریکایی است که همسرش رز، یک زن سفید پوست آمریکایی است. رز او را برای آخر هفته به خانه شان دعوت می کند. اما کریس نمی داند که چه اتفاقاتی قرار است رقم بخورد.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم دارای مکالمات غیررسمی و صمیمی زیادی بین خانواده ها و عاشقان است. همچنین تفاوت بین برخی مکالمات رایج در جوامع آفریقایی-آمریکایی و انگلیسی آمریکایی استاندارد را نشان می دهد.

 

لینک دانلود فیلم Get Out

 

 

14. Split

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: ترسناک، هیجان انگیز

 

توضیحات: سه دختر نوجوان ربوده شده و به زور در سلول نگهداری می شوند. اما مجرمی که این کار را کرده، 23 شخصیت مختلف در ذهن خود دارد. این فیلم منحصر به فرد یک شخصیت روانی به نام “شخصیت شکافته” را به تصویر می کشد.

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

از آنجا که یک بازیگر مجبور است نقش 23 نفر مختلف را بازی کند، زبان آموزان می توانند ببینند که چگونه افراد در شخصیت ها و گروه های سنی مختلف صحبت می کنند. تمام شخصیت های این فیلم به زبان انگلیسی آمریکایی حرف می زنند.

 

لینک دانلود فیلم Split

 

 

15. Loving Vincent

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

ژانر: انیمیشن، زندگینامه

 

توضیحات: این فیلم تلاش می کند تا آخرین روزهای زندگی وینسنت ون گوگ یکی از تأثیرگذارترین نقاشان قرن بیستم را به تصویر بکشد. آرمند یک پسر پستچی است که ارتباط نزدیکی با وینسنت داشته است. وینسنت قبل از خودکشی، نامه ای را به او می دهد که باید به برادرش تئو تحویل داده شود.

 

آرماند مجبور است این نامه را پس از مرگ وینسنت تحویل دهد. این یک فیلم انیمیشن نقاشی با دست است که به تقلید از سبک نقاشی های خود ون گوگ تهیه شده است. این فیلم جوایز زیادی در سراسر جهان به دست آورده و واقعاً در نوع خود بی نظیر است.

 

دانلود لینک فیلم Loving Vincent

 

 

چرا این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالی است

این فیلم جدا از درخشش هنری خود، برای نشان دادن تفاوت بین برخی لهجه های انگلیسی عالی است. شخصیت های گسترده این فیلم با لهجه های انگلیسی، اسکاتلندی و ایرلندی صحبت می کنند. سعی کنید این لهجه ها را با لهجه استاندارد آمریکایی اکثر فیلم های دیگر معرفی شده در این لیست، مقایسه کنید. در این فیلم همچنین لغات مربوط به مناطق روستایی شنیده می شوند که بسیار عالی است، مانند ” hay”، ” barn” و ” field”.

 

این ها برخی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند، بنابراین سعی کنید آن ها را چندین بار تماشا کنید. هنگام تماشا روی کلمات، سرعت و لهجه شخصیت ها تمرکز کنید. به این ترتیب، همزمان با تماشای فیلم، سطح زبان انگلیسی خود را نیز تقویت می کنید. شک نکنید که یک تجربه لذت بخش خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 

 

 

 

 

18 دیدگاه برای “بهترین فیلم ها برای یادگیری انگلیسی

 1. یک مقاله عالی و کامل. ممنون که لینک دانلود رو هم گذاشتید. خیلی عالی بود استاد عزیز

 2. ممنون مهندس بسیار عالی
  اون شیش تا فیلم و انیمیشن سطح مبتدی رو همین حالا به لیست دانلود منیجرم اضافه کردم؛ از اونجایی که دوس دارم با کیفیت عالی نگاه بکنم، کیفیت فور کی بعضیاشونو از سایت دانلودها و فور کی دانلود توی لیست قرار دادم؛ مجموع شیش تا نزدیک 60 گیگ شد که امشب ساعت 2 میزارم برای دانلود 😁👍
  لطفا برای سریال هم معرفی بکنید سپاس 🙏🏻

  1. سلام محسن جان. خیلی عالیه
   برای سریال فرندز رو پیشنهاد می کنم خیلی می تونه به شما کمک کنه. البته باید سطحتون متوسط به بالا باشه.

 3. سلام اقا عالللللللللللللللللللللی مرسی ممنون دیدن فیلمها یکی از بهترین اموزش هاست یک بلیط طلایی برای اموزش ما باید یاد بگیریم که چطور زبان رو مثل خودشون حرف بزنیم با گویش ها و لهجه مختلف زبان در ایالت های مختلف مممنون از زحماتتون

 4. سلام.
  خیلی ممنون .این فیلما خودشون زیر نویس انگلیسی هم دارن؟؟

 5. با سلام،زیرنویس ها رو چطور بیارم یکیشون فارسی چسبیده یکیشون انگلیسی چسبیده هر دو رو با هم نداره یا،هر چی دانلود میکنم زیرنویسشو نمیاره بالا

  1. سلام

   هر دو زیر نویس را بگیرید بعد در قسمت setting نرافزاری که باهاش می خواید فیلم رو ببینید گزینه two subtitle رو تیک بزنید. حالا می تونید با هر دو زیرنویس فارسی و انگلیسی ببینید

 6. بسیار عالی بود
  ممنون از اینکه اینقدر وقت گذاشتین برای تهیه این مطالب مفید

 7. فوق العاده !!! امیدوارم تمام فیلم هارو بتونم دانلود کنم ، زبان قاصر از تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.