5 دیکشنری برتر از نگاه دکتر زبان

دیکشنری‌ها از ابزارهای مهم یادگیری در هر زبانی محسوب می‌شوند.  تعدد این دسته از دیکشنری‌ها در بازار و دنیای وب آن چنان است که گاه فراگیران زبان انگلیسی  دچار سردرگمی می‌ شوند.

همانگونه که در مقالات قبلی گفته ایم یادگیری لغات از طریق متن انگلیسی موثرترین شیوه یادگیری است. بنابراین استفاده از دیکشنری های انگلیسی – فارسی را فراموش کنید.

 

این دسته از دیکشنری ها توانایی شما در فکر کردن به انگلیسی را کاهش می دهند و می دانیم که برای روان شدن در اسپیکینگ به شدت نیاز داریم که به انگلیسی فکر کنیم نه فارسی!

وجه تمایز دیگر دیکشنری‌های انگلیسی به انگلیسی  آنست که این نوع دیکشنری ها بر اساس نیاز فراگیران غیر انگلیسی‌زبان تنظیم‌شده‌اند و  ازاین‌ رو مواردی چون شیوه تلفظ کلمات، نوع افعال، ساختارهای گرامری و … را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. و بلاخره آخرین نکته اینکه این گروه از دیکشنری‌ها بر اساس سیلابس آزمون‌های استاندارد طراحی‌شده‌اند تا فراگیران به سمت  آزمون‌هایی  مانند  TOEFL, IELTS  و نیز آزمون‌های بین المللی کمبریج (KET, PET, FCE, CAE) هدایت شوند.

1
این دیکشنری با بیانی ساده به ارایه معانی لغات همراه با مثالهای متعدد می پردازد. وجود دیکشنری های تخصصی در زمینه پزشکی، حسابداری و حقوق در منوی بالای سایت نشان از مزایای دیگر این دیکشنری قدرتمند محسوب می شود . در همان منوی بالا نیز با کلیک روی گزینه idioms می توانید به انبوهی از اصطلاحات انگلیسی دسترسی داشته باشید.

 

2

این دیکشنری و خواهر آن یعنی دیکشنری شماره ۳ تمام چیزی را که برای ساخت واژگان انگلیسی نیاز دارید به شما ارایه می دهند.

 

3

اگر لغت خاصی مد نظر شماست اما فعلا به ذهنتان خطور نمی کند با مراجعه به این دیکشنری می توانید پاسخ خود را پیدا کنید. فرض کنید می خواهید کلمه ای با  مفهوم (complex and beautiful) پیدا کنید. کافی است کلمه complex را در این دیکشنری تایپ کنید تا به پیشنهادات فراوان برخورد کنید و در این میان کلمه elaborate را پیدا کنید که دقیقا همان کلمه ای است که به دنبالش بودید.

 

4

یک دیکشنری جامع با بیش از سه هزار عبارات فعلی (Phrasal Verbs) که لغات را بر اساس الفبای انگلیسی ارایه میدهد. از مزایای دیگر این دیکشنری می توان به وجود گزینه Forums در منوی بالای این دیکشنری برای شرکت در بحثهای انگلیسی از طریق چت روم  اشاره کرد.

 

5

این دیکشنری به معرفی واژه‌های تخصصی درزمینهٔ مدیریت و کسب‌وکار می‌پردازد. وجود مقالات و ویدیوهای مربوط به این حوزه‌ها از دیگر امکانات ارزشمند این دیکشنری برای آن دسته از افرادی است که در این زمینه‌ها به دنبال ایده‌های ناب هستند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.